Z okazji zbliżającego się Odpustu w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Polanicy-Zdroju odbyły się Weekendowe Katolickie Rekolekcje Ewangelizacyjne.

Rekolekcje przeprowadził je  ks. prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, biblista i egzorcysta Archidiecezji Gdańskiej wraz z grupą ewangelizacyjną: Marana Tha” z Gdańska - Oliwy.

Mottem rekolekcji były słowa z Ewangelii według Świętego Jana: „Poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli”. Rekolekcje odbyły się w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku. Rozpoczęły się w piątek o godz. 17:00 Eucharystią w kościele parafialnym z nauką.

W sobotę i niedzielę (11 i 12 sierpnia) rekolekcje odbywały się przez cały dzień w Hotelu „Nowy Zdrój” przy ulicy Zdrojowej. Eucharystię w sali konferencyjnej sprawował ks. prof. Andrzej Kowalczyk, nauki głosili animatorzy Zespołu „Marana Tha”.

Treścią przeprowadzonych rekolekcji przyświecało hasło: „Dowiesz się jak twój Ojciec w niebie chce Cię uwolnić od zła”.

W rekolekcjach w sobotę brało udział około 60 osób, zaś w niedzielę ponad 100 osób.

W poniedziałek do kościoła parafialnego przyszli chętni (11 osób), którzy taką grupę ewangelizacyjną chcą utworzyć w naszej parafii, pierwszą w diecezji świdnickiej. Grupę tę prowadzić będzie wikariusz ks. mgr Mateusz Matusiak.

W trakcie rekolekcji ks. prał. Antoni Kopacz, proboszcz i dziekan polanicki, poświęcił hotel „Nowy Zdrój”, który za Patronów otrzymał Świętą Rodzinę.

Więcej o wspólnocie „Marana Tha”: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub www.marana-tha.pl )

ks. prał. Antoni Kopacz

 

f