Noc się posunęła, a przybliżył się dzień.
Odrzućmy więc uczynki ciemności,
a przyobleczmy się w zbroję światła! (Rz 13,12)

Podobny obraz


Drodzy Parafianie, Goście i Kuracjusze! Coroczne obchody uroczystości Narodzenia Pańskiego mają swoje szczególne miejsce w roku liturgicznym. Zostały one umieszczone tak, aby w czasie, kiedy w przyrodzie „noc się posunęła, a przybliżył się dzień” jeszcze bardziej zaznaczyć istotę tej zbawczej pamiątki.

Bowiem tej nocy Najświętsza Maryja Dziewica wydała na świat Zbawiciela, który jest „Światłem Świata”, a więc Tym, który ma rozproszyć nasze ciemności, oddalić grzech torujący nam drogę do widzenia Boga, jedynej światłości. Tylko dzięki narodzinom Jezusa mogliśmy poznać oblicze Boga. On przez swoją śmierć i zmartwychwstanie odział nas w „zbroję światła”, umożliwiając nam kroczenie „w światłości Pańskiej” czyli z dala od grzechu. Oddalmy więc z naszego życia wszelkie gniewy, spory i waśnie.


Niech ten czas, będzie napełniony radością, miłością, pokojem oraz pogłębieniem wiary w tajemnicę Wcielenia, abyśmy w ten sposób mając udział w Bożym dziecięctwie, mieli również udział w Jego wiecznym życiu.


Łamiąc się z Wami opłatkiem przy wigilijnym stole życzymy błogosławionych Świąt!

Duszpasterze Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Polanicy-Zdroju
z diakonem i klerykiem.

f