Tegoroczny Dzień Papieski odbywał się pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Ten dzień w naszej parafii był wyjątkowy dzięki naszym Duszpasterzom.

Po Mszy Świętej wieczornej odbyła się wieczornica ku czci św. Jana Pawła II. Ksiądz Mateusz Matusiak zasiadł przy organach i tak przepięknie zagrał, że aż zadrżał kościół. Ksiądz Mateusz Zając przy pulpicie odczytywał najważniejsze fakty z życia Karola Wojtyły – śmierć matki, śmierć brata, studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, wstąpienie do seminarium i święcenia kapłańskie 1 listopada 1946 roku udzielone przez abp Adama Sapiehę, pierwsza parafia w Niegowici, praca wykładowcy na KUL – u, święcenia biskupie w wieku 38 lat, wybór na Stolicę Piotrową 16 października 1978 roku.

Ministranci Marceli i Paweł czytali poezję Karola Wojtyły, słuchaliśmy z nagrań wypowiedzi Jana Pawła II oraz piosenek min.: „Moje miasto Wadowice”, „Habemus Papam”, „Nie lękajcie się” a także śpiewaliśmy pieśni: „Barka”, „Liczę na Ciebie Ojcze”, „Być bliżej Ciebie chcę”, wraz z księdzem Mateuszem Matusiakiem, który grał na organach.

Św. Jan Paweł II był z nam obecny tego wieczoru w znaku relikwii. Na zakończenie ucałowaliśmy relikwie św. Jana Pawła II. Była to już druga wieczornica w naszej parafii (pierwsza była w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej).

Gratulujemy naszym Kapłanom, Księdzu Proboszczowi, Księżom Wikariuszom wspaniałego pomysłu, nabożeństwa te na długo zostaną w naszej pamięci.

 

            Serdeczne Bóg zapłać!

                                                                                                         

Barbara Woronowicz

Święty Janie Pawle II, módl się za nami! 

f