KOLĘDNICY MISYJNI  2019/2020    „ DZIECIOM W AMAZONI”

 

Już po raz kolejny na terenie Polski  Kolędnicy Misyjni wyruszyli na pomoc rówieśnikom mieszkającym w Amazonii w tę akcję pomocy i solidarności włączyły się także dzieci z naszej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Polanicy – Zdroju ze Szkoły Podstawowej nr 2.

W okresie Bożego Narodzenia w drugi dzień świąt  z naszej parafii po  Mszy św. o godz. 11.30  grupa kolędników misyjnych wraz z siostrą Anna Korbaś OSU odwiedzała domy
i mieszkania naszych parafian oraz Ośrodków wypoczynkowych. W tym roku pomoc kolędników misyjnych dotrze na tereny gdzie brakuje wszystkiego. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na wsparcie dla dzieci z Amazonii. Kolędujący - mali misjonarze przedstawiały scenkę o sytuacji dzieci cierpiących z powodu wojny i ich skutków oraz braku wody i żywności. W czasie ich odwiedzin  dzieci wraz z rodzinami i kuracjuszami  śpiewały kolędy. Niejednokrotnie
na twarzach ludzi dało się zauważyć łzy i wzruszenie oraz wdzięczność za odwiedzenie ich domów.

Pragniemy wszystkim mieszkańcom,  gościom i kuracjuszom podziękować za otwarte serca, życzliwość i hojność oraz ciepłe przyjęcie w swoich domach.  Zebrana suma  w kwocie 3.300 zł została przekazana do Referatu Misyjnego.

Dziękuję także rodzicom za pomoc i umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Dziękuję także dzieciom za dar ich zaangażowania  i poświęcenie wolnego czasu na służbę dla innych.

Dziękuję -  Paulinie Kułaga kl. VI b, Marcie Osińskiej – Czerner kl. V b, Kamili Kułaga  kl. IV a, Aleksandrowi Szubert z kl. IV b, Karolowi Szwarc z kl. III b oraz Arkadiuszowi Ostrowskiemu kl. III a.  

 

 

 

Z wyrazami wdzięczności  i  życzeniami Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku  2020.     

                Anna Korbaś OSU - katechetka

 

 

f