Ingres jest to uroczyste objęcie władzy przez biskupa ordynariusza nad diecezją. Biskup Marek Mendyk, swój ingres do świdnickiej katedry odbył 12 września, kiedy Kościół wspomina Imię Najświętszej Maryi Panny. Uczynił to w obecności abp. Salvatore Pennacchia, nuncjusza apostolskiego w Polsce i abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. Kanonicze objęcie diecezji przez bp. Marka Mendyka odbyło się w liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha, głównego patrona Polski 23 kwietnia, jednak ze względu na pandemię, dopiero we wrześniu udało się zoorganizować ingres. 

Biskp Marek Mendyk, w geście symbolicznym odebrał pastorał od abp. Salvatore Pennacchio i bp. Ignacego Deca, pierwszego Biskupa Świdnickiego, zasiadł na katedrze i przyjął homagium od przedstawicieli duchowieństwa i laikatu. 

Galeria zdjęć - ingres bp. Marka Mendyka

f