Obraz znaleziony dla: osoby życia konsekrowanego

W 1997 r. papież św. Jan Paweł II ustanowił dzień modlitwy za kobiety i mężczyzn, którzy poświęcili swoje życie Bogu w życiu konsekrowanym. Obchodzimy go jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

 

Dzień ten stanowi okazję przede wszystkim do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za to, że na całym świecie powołuje osoby, które niepodzielnym sercem poświęcają się służbie Bogu i ludziom na drodze rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Dziękujemy też osobom konsekrowanym: ojcom, braciom, siostrom zakonnym, dziewicom, wdowom konsekrowanym oraz pustelnikom za to, że swoją modlitwą i pracą apostolską pełnią posługę w różnorodnych dziedzinach życia Kościoła.

Jak każdego roku w diecezji świdnickiej obchody tego dnia będą miały miejsce w Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego w katedrze. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa będą one tym razem skromniejsze, co nie oznacza mniejszej intensywności naszej modlitwy w intencji osób konsekrowanych, a także o powołania dożycia konsekrowanego. Serdecznie proszę wszystkich drogich Diecezjan o modlitwę w intencji osób konsekrowanych, zwłaszcza w parafiach, w których pełnią one swoją posługę. Podczas Eucharystii, którą będę sprawował w katedrze o godz. 12.00, osoby konsekrowane, pełniące posługę w naszej diecezji, odnowią swoje śluby zakonne, które złożyły podczas wieczystej profesji.

Prosząc o modlitwę w intencji osób konsekrowanych, gorąco zachęcam do złożenia ofiar na tacę na potrzeby zakonów klauzurowych w naszej diecezji: sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i Ząbkowicach Śląskich. Już teraz za ten dar serca bardzo Wam dziękuję.

Wszystkie osoby konsekrowane oraz drogich Diecezjan polecam opiece Matki Bożej i świętych Patronów naszej diecezji. Z serca błogosławię.

 

  † Marek Mendyk

Biskup Świdnicki

f