„Ile razy chcesz mi sprawić radość, to mów światu w moim wielkim i niezgłębionym miłosierdziu”

Wzorem lat ubiegłych w dniu 28 IX 2021 r. w rocznicę beatyfikacji spowiednika i kierownika duchowego św. Siostry Faustyny – bł. ks. Michała Sopoćki, gromadzimy się na skrzyżowaniach ulic, we wszystkich miastach, a przede wszystkim naszego miasta, aby o godz. 15.00 powiedzieć głośno i wyraźnie całemu światu: "Jezu, ufam Tobie”. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu ulic w grupie lub indywidualnie, aby wypraszać modlitwą łaski miłosierdzia i podzielić się nią z przechodzącym obok człowiekiem.

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata 2020 | Archidiecezja  Łódzka

 

Spotkaj się z Jezusem kochającym na krzyżu, zatrzymaj się w miejscu w którym się aktualnie znajdujesz i chociaż przez chwilę kontempluj mękę Jezusa Chrystusa, bo tak niewiele trzeba, aby szept modlitwy koronką zatrzymał świat na kilka minut w zadumie i w kontemplacji nad Bożym Miłosierdziem.

Pan Jezus powiedział św. Faustynie: „Przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko o co mnie prosić będą”. A więc wypraszajmy łaski zgodnie z tegorocznymi intencjami naszej modlitwy. Modlimy się: za kapłanów, by wypełnili wolę Boża przekazaną św. Faustynie, za oddalenie pandemii, za ofiary kataklizmów, za pokój na świecie, o powrót uchodźców do swoich krajów, za prezydenta Andrzeja Dudę i rządzących naszym krajem, za nasz kraj, nasze miasto, nasze rodziny i nasza parafię.

Opiekę nad tegoroczna modlitwą koronką na ulicach miast objął abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki, udzielając nam swojego błogosławieństwa.

Czekamy na Ciebie – we wtorek 28 IX 2021 r., o godz. 15.00 na skrzyżowaniach ulic: Al. Wojska Polskiego – Łąkowa – Rybna; Kłodzka – Warszawska – Harcerska; Bystrzycka – Dąbrowskiego (przy figurze); Zdrojowa – Tranzytowa (przy kapliczce); Fabryczna – Warszawska – Harcerska; Al. Zwycięzców – Al. Wojska Polskiego – Bystrzycka.

                                                                      

Modlitewna Grupa Miłosierdzia Bożego

f