1 listopada Kościół celebruje radosną uroczystość Wszystkich Świętych. Modli się przez wstawiennictwo tych wszystkich, którzy zakończyli swoją ziemską pielgrzymkę i cieszą sie chwałą nieba. Tego dnia również odwiedzamy groby naszych najbliższych. 

 

Uroczystość Wszystkich Świętych w Polanicy-Zdroju rozpoczęła się od procesji żałobnej z kościoła Wniebowzięcia NMP na cmentarz. Modlono się za zmarłych kapłanów, budowniczych kościoła, zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin. Procesji przewodniczył ks. Krzysztof Frącek. 

Eucharystia na cmentarzu była sprawowana o godz. 14.00. Przewodniczył jej o. Rafał Kapała, sercanin, proboszcz parafii Matki Boże Królowej Pokoju w Polanicy-Zdroju. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Frącek, który podkreślił, że dzisiejsza uroczystość w sposób szczególny łączy niebo z ziemią. W liturgii czcimy wszystkich świętych a w tradycji pochylamy się nad grobami naszych bliskich zmarłych. Wspominając naszych bliskich zmarłych myślimy o pięknych chwilach spędzonych razem na ziemi. Wyobrażamy sobie wspólne życie w królestwie niebieskim. Ważne, aby to pragnienie nieba nie było jedynie czymś odległym, ale naszym rzeczywistym celem. Nawrócenie musimy zacząć już od teraz. Życie na ziemi bywa trudne, ale nie możemy zapominać o naszym ostatecznym celu jakim jest niebo. Tam jest nasz dom i przygotowane dla nas mieszkanie.

Po Mszy Świętej rozpoczęła się procesja za zmarłych z pięcioma stacjami na cmentarzu. Uroczystość zakończono przy grobach zmarłych kapłanów wspólnym śpiewem Anioł Pański.

 

f