"W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście" św. Jan Paweł II

22 października grupa parafian z ks. Damianem pielgrzymowała do Krakowa - Łagiewnik.

 

Ksiądz Damian nieprzypadkowo wybrał termin pielgrzymki - 22 października przypada bowiem liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, a w Jego sanktuarium - odpust. Poza tym, obecnie przeżywamy, ogłoszony przez papieża Franciszka, Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia i 1050. rocznicę Chrztu Polski.

Ksiądz Damian bardzo solidnie przygotował się do pielgrzymki i w drodze przybliżył nam miejsca, które mieliśmy nawiedzać, szczególnie, że wśród nas były osoby, które po raz pierwszy pielgrzymowały do Łagiewnik.

Kustosz sanktuarium ksiądz Jan Kabziński powiedział, że jesteśmy w domu św. Jana Pawła II. Karol Wojtyłą nigdy nie miał swojego domu, zawsze mieszkał w wynajętych mieszkaniach i dopiero tu, na miejscu dawnej kopalni Solvay, w której ciężko pracował w czasie wojny, ma swój własny dom.

Najważniejszą częścią pielgrzymki była odpustowa Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Jana Zająca, koncelebrowana przez kilkudziesięciu kapłanów.

Na Mszy św. była obecna młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, która też pięknie śpiewała.

Po Mszy św. udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, do którego weszliśmy przez Bramę Miłosierdzia, a w Sanktuarium św. Faustyny uczestniczyliśmy w Koronce do Bożego Miłosierdzia i ucałowaliśmy relikwie Świętej.

Wracaliśmy szczęśliwi i wspólna modlitwą dziękowaliśmy Panu Bogu za ten święty czas, a św. Janowi Pawłowi, że przyjął nas w swoim pięknym domu i księdzu Damianowi, że zorganizował tę pielgrzymkę.

Barbara Woronowicz

f