WIKARIUSZ

 

Pochodzi ze Świeradowa-Zdroju z parafii Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

 

Studia filozoficzno-teologiczne rozpoczął we wrześniu 2011 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Świdnickiej. Uzyskał tytuł magistra i obronił pracę magisterską napisaną na seminarium naukowym z historii Kościoła pod kierunkiem ks. inf. prof. dr hab. Józefa Patera przy współpracy ks. dra Krzysztofa Moszumanskiego.

Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 2016 roku w Katedrze Świdnickiej Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika i Świętego Wacława Męczennika z rąk pierwszego Biskupa Świdnickiego, ks. bp prof. dr hab. Ignacego Deca.

Jako neoprezbiter został skierowany od dnia 24 czerwca 2016 roku do parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Diecezjalne Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy) w Polanicy-Zdroju jako wikariusz.

f