15 grudnia Modlitewna Grupa św. Józefa rozpoczęła swoje comiesięczne spotkanie uroczystą Eucharystią sprawowaną przez ks. Marcina Zawadę.Ksiądz Marcin w kazaniu zwrócił uwagę m.in. na to, żeby chęć posiadania nie przysłoniła nam tego, co naprawdę jest ważne. Aby dobra materialne nie zajęły w naszym życiu miejsce Boga. Chrystus nie wymaga od nas tego, byśmy byli biedakami, ale żebyśmy potrafili mądrze wykorzystać to, co posiadamy i umieli dzielić się z drugim człowiekiem. Wtedy każdy z nas będzie podobny do ?drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi i nie przestaje wydawać owoców? Po Mszy Świętej siostra Gracja w imieniu siostry Przełożonej zaprosiła wszystkich na spotkanie opłatkowe. Po wysłuchaniu fragmentu Ewangelii św. Łukasza odczytanej przez dk. Michała, wszyscy łamiąc się opłatkiem składali sobie wzajemnie życzenia świąteczne. Wspólne kolędowanie przy słodkim poczęstunku zakończyło ten radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

f