W miniony wtorek w naszym kościele została odprawiona uroczysta Eucharystia- ks. prałat Antoni modlił się w int. Sybiraków w kolejną rocznicę wkroczenia wojsk sowieckich na ziemię polskie, natomiast ks. Marcin modlił się int. Czcicieli Bożego Miłosierdzia. W homilii ks. prałat wspomniał wywózkę Polaków na Syberię- ich ciężkie życie, heroizm i ich ukochanie Ojczyzny Polski.

We Mszy uczestniczyły poczty sztandarowe, reprezentowane przez AK i polanickie szkoły. Oprawę muzyczną uświetnił zespół muzyczny odnowy w Duchu Świętym ze Słupca. Po błogosławieństwie kończącym Eucharystię część osób przeszła pod obelisk Sybiraków aby złożyć hołd poległym i zamordowanych na nieludzkiej sowieckiej ziemi. Część osób pozostała w kościele aby w ciszy uwielbić Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wspólnie z ks. Marcinem odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji nas zgromadzonych na nabożeństwie, naszych rodzin, naszej ojczyzny i parafii. Razem z grupą Odnowy w Duchu Świętym uczciliśmy Jezusa- naszego Boga, Pana i Ojca, a zespół muzyczny swoją muzyką towarzyszył naszym modlitwom naszemu uwielbieniu i naszemu czuwaniu. Na zakończenie nabożeństwa jak to jest  już od roku ks. Marcin przeszedł z Panem Jezusem wzdłuż ławek udzielając każdej osobie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po tym szczególnym dla nas czcicieli Bożego Miłosierdzia nabożeństwie, udaliśmy się na małe "co nieco" do salki na plebanię.

Bóg zapłać ks. Marcinowi za Eucharystię i nabożeństwo. Dziękujemy zespołowi muzycznemu grupy Odnowy w Duchu Świętym z Nowej Rudy Słupca za uświetnieniu muzyką nabożeństwa i zapraszamy na kolejne spotkanie które odbędzie się tradycyjnie we Wtorek 02.10.2012.

f