Dnia 1 września 2018 roku Służba Liturgiczna naszej parafii po wieczornej Eucharystii udała się wraz z dotychczasowym opiekunem – ks. Damianem, oraz ks. prob. Antonim, ks. Mateuszem – obecnym opiekunem, diakonem Adrianem i klerykiem Mariuszem na ognisko.

Podczas spotkania każdy dzielił się wrażeniami z zakończonych właśnie wakacji, opowiadając przygody przeżywane w wyjątkowo upalne dni tegorocznego lata. Byli również obecni rodzice ceremoniarzy, lektorów i ministrantów, którzy zawsze angażują się w życie parafii. Ognisko rozpalone było obok strzelnicy, przy której czekali na nas instruktorzy LOK: pani Asia i pan Bartek. Dzięki nim każdy chętny mógł sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu do tarczy. Współzawodnictwo trwało między wszystkimi uczestnikami: ministrantami, lektorami, ceremoniarzami, księżmi, diakonem i klerykiem oraz rodzicami. Najlepsze wyniki uzyskali nasi lektorzy, którzy bardzo poważnie podeszli do rywalizacji.

Cały czas paliło się ognisko, na którym można było upiec kiełbaski oraz chlebek. Samodzielnie przygotowane specjały smakowały wszystkim wyjątkowo. Panująca miła atmosfera oraz pogoda sprawiły, że nikomu nie chciało się wracać do domu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego miłego wydarzenia.

 

Służba Liturgiczna

 

f