Ogłoszenia duszpasterskie

25 października 2020 r. 

 

1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. 

2. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 16.30 celebrujemy nabożeństwo różańcowe, po nim jest Msza św.Wszystkich parafian i gości kuracjuszy, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszamy na tę modlitwę. 

3. Ze względu na pandemię zawieszone zostają do odwołania spotkania z wszystkimi grupami parafialnymi.

4. We wtorek o godz. 16.15 nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II.

W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. O godz. 16.15 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.15. 

6. W ostatnią sobotę miesiąca o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo wraz z Grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci. 

7. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według porządku niedzielnego. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych - w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Na naszym cmentarzu zgromadzimy się o godz. 14.00 przy głównym wejściu na cmentarz. Tam rozpocznie się procesja za zmarłych. Ze względu na pandemię, nie będzie na cmentarzu Mszy św. Przy tej okazji zachęcamy wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy i modlitwy za zmarłych, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na kolejne dni. 

8. Zachęcamy do nabywania katolickiej prasy. Do nabycia dzisiaj: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”. 

9. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tej godzinie czynna będzie również biblioteka parafialna. 

10. Kartki wypominkowe wyłożone są na półce pod chórem. Prosimy, aby wypełniać je czytelnie, podając dokładny adres, ponieważ od 2 listopada za zmarłych z rodzin z poszczególnych ulic, będą sprawowane Msze św., według wywieszonego porządku. Za składane przy tej okazji ofiary, serdeczne „Bóg zapłać”. Karty wypominkowe można składać do skarbony na filarze pod chórem.

11. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze święte w następujących godzinach o 7.00, 10.00 i 17.00. Ze względu na sytuację pandemii, Stolica Apostolska wydała dekret, w którym rozszerza możliwość uzyskania odpust zupełnego za zmarłych z ośmiu pierwszych dni listopada na cały miesiąc. Warunki uzyskania tego odpustu są następujące: nawiedzenie cmentarza i modlitwa za dusze zmarłych, wzbudzenie w sobie intencji uzyskania odpustu, brak przywiązania do jakiekolwiek grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej tego dnia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego (nie musimy ich znać). Raz dziennie możemy uzyskać tylko jeden raz odpust zupełny.

12. W minionym tygodniu Bóg odwołała do wieczności Zofię Szczepaniak. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…

f