11 listopada 2018 rok

1) Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

2) W naszej parafii gościmy księdza Jana Zająca z Ukrainy. Ofiary jakie złożymy w dniu dzisiejszym na tacę będą przeznaczone na wspomożenie parafii, w której pracuje. Bardzo dziękujemy za wsparcie i składamy serdeczne Bóg zapłać.

3) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

4) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną.

5) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:00.

6) W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie z Towarzystwem Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, zaś o godzinie 19:00 spotkanie z grupą Taize.

7) W piątek o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po Eucharystii wieczornej na spotkanie Modlitewną Grupę Miłosierdzia Bożego, zaś o godzinie 19:00 młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

8) Do 15 listopada podczas Mszy Świętych wieczornej, o godzinie 17:00, modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

9) Serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wraz ze wspólnotą Marana tha, która odbędzie się w czwartek 22 listopada br. o godzinie 16:00 w naszym kościele.

10) Nasza parafia pragnie w przyszłym roku w początkowych dniach lipca zorganizować pielgrzymkę do Wilna. Serdecznie zapraszamy do udziału. Można się już zapisywać w zakrystii. Szczegółowe informacje u księdza Mateusza.

11) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

12) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem;
• 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy;
• 17 XI  – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

13) Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

14) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana Stanisław Kuźmiński. Polećmy ich miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…