19 września 2021 r.

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii.

2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszy Świętej zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Radia „Rodzina”.

3. Również dzisiaj zapraszamy o godz. 16.30 na nabożeństwo, w którym będzie oddawali cześć św. Józefowi.

4. Codziennie w naszym kościele trwa adoracja Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy.

5. Porządek nabożeństw w tym tygodniu, sprawowanych o godz. 16.30 będzie następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego; w sobotę różaniec wraz z Grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

6. Spotkania z grupami parafialnymi w bieżącym tygodniu, będą się odbywały po Mszy Świętej wieczornej, według następującego porządku: w poniedziałek Służby Liturgicznej a we wtorek Grupy Miłosierdzia.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tej godzinie zapraszamy do naszej parafialnej biblioteki.

8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i naszego tygodnika „Wniebowzięta”.

9. Na półce pod chórem wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy, aby wypełniać je czytelnie, podając adres, ponieważ za zmarłych w listopadzie będą sprawowane Msze Święte. Karty wypominkowe można wrzucać do skarbony pod chórem. Za złożone przy tej okazji ofiary – serdeczne Bóg zapłać.

10. W zakrystii można nabywać kalendarze parafialne na przyszły rok w cenie 7 zł.

11. W sobotę Grupa Józefowa organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie. Zapisy w zakrystii.

W TYM TYGODNI UPATORNUJĄ NAM:

• 20 IX – święci męczennicy Andrzej Kim Teagon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze;
  • 21 IX – św. Mateusz (+ ok. 60), Apostoł i Ewangelista;
  • 23 IX – św. Ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Zdzisław Bak. Prośmy dla niego i zmarłych z naszych rodzin o życie wieczne. Wieczny odpoczynek…