Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym.

2. Dzisiaj naszą szczególną modlitwą ogarniamy dzieci z naszej parafii, które przeżywają rocznicę I Komunii Świętej.

3. Jutro młodzież z naszej parafii w Szalejowie Górnym przyjmie sakrament bierzmowania. Polecajmy ich Panu Bogu, aby umocnieni darami Ducha Świętego, dawali świadectwo swojej wiary.

4. W naszej świątyni nabożeństwa majowe są codziennie o godz. 16.30, a dodatkowo w niedzielę na Wzgórzu Marii o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Nabożeństwa w tym tygodniu o godz. 16.15: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego.

6. We wtorek po wieczornej Eucharystii odbędzie się spotkanie Grupy Miłosierdzia.

7. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 16.45. W sobotę w tych godzinach czynna będzie biblioteka parafialna.

8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. W kruchcie kościoła wyłożone są książeczki o Miłosierdziu Bożym, których lekturę polecamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 16 V – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, jak również parafianom i kuracjuszom życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi.