17 lutego 2019 rok

1) Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

3) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną.

4) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę
o godzinie 16:30. Na godzinę 18:00 zapraszamy na spotkanie grupę Taize.

5) W czwartek po wieczornej Eucharystii spotkanie z ewangelizacyjną grupą Marana tha.

6) W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 16:30. Po Mszy Świętej wieczornej swoje spotkanie ma Modlitewna Grupa Miłosierdzia Bożego, zaś o godzinie 19:00 Duszpasterstwo Młodzieży „Źródło” oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

7) Również w piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Eucharystii o godzinie 17:00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

8) W ostatnią sobotę miesiąca na godzinę 16:30 zapraszamy na różaniec wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

9) Wszystkich przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach programu „Drogami Wiary i Rozumu”. Wykład pt: „Czy są dowody na zmartwychwstanie Jezusa?” wygłosi ks. prof. dr hab. Bogdan Ferdek z Wrocławia. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 18 lutego o godzinie 17:00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić i zrozumieć prawdy naszej wiary.

10) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

11) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj do nabycia: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i nasz tygodnik parafialny "Wniebowzięta".

W tym tygodniu patronują nam:
• 23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.

12) Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

13) W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Stanisława Sołtana. Polećmy go i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana: Wieczny odpoczynek...