18 kwietnia 2021 r.

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalny sposób staje się dla nas pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym, prośmy Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte.

2. Pod chórem są wyłożone sigla biblijne, które wskazują na konkretne fragmenty Pisma Świętego. Można je zabrać ze sobą do domu i rozważyć co do nas mówi Bóg poprzez swoje słowo.

3. Jutro przypada 19 dzień miesiąca. Modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Józefa. O godz. 16.30 nabożeństwo w kościele, które poprowadzi Grupa św. Józefa.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. Porządek nabożeństw w tym tygodniu, sprawowanych o godz. 16.30 będzie następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego i w sobotę różaniec wraz z Grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

6. Od czwartku 22 kwietnia, po każdej Mszy Świętej wieczornej, wraz z Grupą Józefową, zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną do św. Józefa przed dniem 1 maja, kiedy w liturgii przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

7. W piątek 23 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Niech to będzie okazja do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. W tym dniu, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie tydzień modlitw w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Również w tym dniu swojej imieniny obchodzi Biskup Świdnicki Marek Mendyk, dla którego będziemy wypraszali błogosławieństwo w pasterskiej posłudze.

9. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” na kwiecień, specjalny numer „Gościa Niedzielnego” o św. Józefie i nasz tygodnik: „Wniebowzięta”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej oraz Świętych Patronów na każdy dzień życia.

12. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Bóg odwołała do wieczności Leokadię Wilińską. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…