24 stycznia 2021 r.

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. Porządek nabożeństw w tym tygodniu o godz. 16.30 jest następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego i w sobotę Różaniec wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

5. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

5. W sobotę 30 stycznia obchodzić będziemy Święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy.

6. W przyszłą niedzielę 31 stycznia przypada 12 rocznica święceń biskupich Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w naszych modlitwach, wypraszając błogosławieństwo Boże w pasterskiej posłudze.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę, w tej samej godzinie, zachęcamy do korzystania z naszej biblioteki parafialnej.

7. Zachęcamy do pogłębiania swojej religijnej wiedzy poprzez czytanie katolickiej prasy. Dzisiaj do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i tygodnik parafialny „Wniebowzięta”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 25 I – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
  • 26 I – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Jan Sobiło, Leszek Guman, Jan Jarosik i Ewa Gerszuk-Moskaluk. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.