16 lipca 2017 rok

1) Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

2) W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W niektórych diecezjach trwają stosowne przygotowania do podjęcia drogi przez pątników. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi – szczególnej Bożej obecności. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie.

3) Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedzielę od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

4) Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia o godz. 16:30: we wtorek nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

6) Gazety: Gość Niedzielny oraz Niedziela można nabyć [u ministrantów przed kościołem lub] w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    20 VII – (wspomnienie dowolne): bł. Czesław (ok. 1180 – ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański;
•    22 VII – Święto św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana.

7) Wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

8) W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.