Ogłoszenia duszpasterskie

29 marca 2020 r. 

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

2. Ksiądz Biskup Ignacy Dec udzielił wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i w uroczystości aż do odwołania.

3. Mając na uwadze ograniczenia państwowe, które dotyczącą uczestnictwa w obrzędach religijnych do 5 osób, bardzo prosimy, aby na Msze Święte w niedzielę i w ciągu tygodnia przychodziły tylko i wyłącznie osoby związane z intencją mszalną. To samo dotyczy nabożeństw. 

4. Informujemy, że za pomocą naszej parafialnej strony internetowej, może uczestniczyć duchowo we wszystkich Mszach Świętych i nabożeństwach celebrowanych na żywo z naszego kościoła. 

5. Porządek nabożeństw w tym tygodniu jest następujący: dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30, w piątek Droga krzyżowa po Mszy Świętej wieczornej. 

6. Zawieszone zostały do odwołania spotkania z wszystkimi grupami parafialnymi. 

7. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii. 

8. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. 

9. Odwiedziny duszpasterskie u chorych w pierwszą sobotę miesiąca kwietnia zostały odwołane.

10. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę o godz. 16.00 do godz. 17.00.

11. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj do nabycia „Niedziela”

12. W zakrystii są także do nabycia Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 złotych.  

13. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. 

f