31 grudnia 2017 rok

1) Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2) Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 17:00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3) Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym (8:30, 10:00, 11:30, 17:00). Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00.

4) Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

5) Zapraszamy na adorację Pana Jezusa codziennie od rannej do wieczornej Eucharystii.

6) Z racji odwiedzin duszpasterskich nie ma spotkań z grupami.

7) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 16:30.

8) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30.

9) W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas nabożeństwa wraz z Towarzystwem Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej o godz. 16:30 i Mszy Świętej.

10) W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, O godz. 16:00 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych, o 16:15 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po niej na nabożeństwo pierwszopiątkowe. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek i piątek od 16:00 do 17:00. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą w piątek przez obydwóch księży.

11) W pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 16:30.

12) W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym (7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 17:00). Podczas Mszy Świętej nastąpi poświęcenie kredy i kadzidła. Składane ofiary przeznaczone będą na Misje.

13) W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

14) Również w przyszłą niedzielę (7 stycznia br.) po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się koncert naszego polanickiego chóru Bel Canto.

15) Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu tylko w środę od 16:00 do 17:00.

16) Gazety: Gość Niedzielny (dwutygodnik świąteczny), Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

17) Do nabycia w zakrystii są jeszcze kalendarze naszej parafii na rok 2018.

18) Dzisiaj po każdej Eucharystii zbierane są ofiary do puszek na rzecz diecezjalnych instytucji związanych z duszpasterstwem rodzin.

19) Niech Jezus wraz z Maryją i Świętym Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.