18 sierpnia 2019

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

3. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w salce na plebani.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30.

5. Teatr Zdrojowy Centrum Kultury i Promocji w Polanicy Zdroju serdecznie zaprasza na 180. Koncert Muzyki Kameralnej, który odbędzie się w czwartek 22 sierpnia w naszym kościele o godzinie 19:30. Wystąpią: Maria   Perucka- skrzypce i Roman Perucki – organy.

6. W piątek o godzinie 16:30 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego

7. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

8. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest także biblioteka parafialne, do której serdecznie zapraszamy.

9. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

10. W poniedziałek 26 sierpnia przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu intencja mszalna z godziny 17:00 odprawiona zostanie o godzinie 19:00. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich parafian, gości i kuracjuszy na wieczornicę poświęconą Matce Bożej Częstochowskiej, którą zakończy wspólny Apel Jasnogórski. Będziemy oddawać cześć Matce Bożej, a także wynagradzać za popełnione profanacje Jej Jasnogórskiego Wizerunku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
  • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
  • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

12. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzi. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności Janinę Szwagiel, Stefanię Stańczyk i Marię Grot. Polećmy je i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…