12 sierpnia 2018 rok

1) Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2) Serdecznie zapraszamy na Triduum przygotowujące nas do Odpustu. Rozpoczniemy je dzisiaj na wieczornej Eucharystii o godz. 17:00 i będzie trwało ono jutro i pojutrze w czasie których będą głoszone okolicznościowe homilie. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, po Mszy Świętej wieczornej. Okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 16:00 do godz. 17:00.

3) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

4) Zapraszamy na nabożeństwa odprawiane o godz. 16:30: we wtorek do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II, w środę do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy i w piątek do Miłosierdzia Bożego.

5) W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym (7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00). W naszej parafii w tym dniu przypada Odpust. Sumę odpustową o godz. 11:30 odprawi. Ojciec Zdzisław Świniarski, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Polanicy-Zdroju na Pokrzywnie i równocześnie kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W Eucharystii weźmie udział Zespół Góralski „Janicki” z Czarnego Boru. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

6) Z okazji Odpustu, dzięki uprzejmości polanickiemu Specjalistycznemu Centrum Medycznemu SA, przed kościołem po Mszy Świętej o godz. 8:30, 10:00 i 11:30 będzie można dokonać: pomiaru cukru, pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru składu masy ciała metodą  bioimpedancji (specjalnie do tego przeznaczoną wagą). Serdecznie zapraszamy na badania.

7) Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej z roku 1920 – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

8) Gazety Gościa Niedzielnego i Niedzielę można nabyć w zakrystii lub u ministrantów przed kościołem.

9) Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz;
• 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

10) Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.