30 kwietnia 2017 rok

1) Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, a wraz nim nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane będą w naszym kościele codziennie o godz. 16:30. Starą tradycją zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.

2) Od 1 do 3 maja nie odbędą się spotkania z grupami parafialnymi.

3) We wtorek na godz. 16:15 zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II.

4) W środę 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski oraz Święto Konstytucji 3 maja. Msze Święte sprawowane będą w porządku niedzielnym. Na godz. 10:00 zapraszamy na uroczystą Eucharystię w intencji ojczyzny.

5) W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym, wszystkich zapraszamy na godz. 16:30

6) W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Święta w czwartek i w piątek od 16:00-17:00. W czwartek o godz. 16:15 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji nowych powołań do służby Bożej. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie grupy Taizé.

7) W piątek o godz. 16:00 zmiana tajemnic różańcowych, o 16:15 koronka do Miłosierdzia Bożego. Na spotkanie z Duszpasterstwem Młodzieży zapraszamy na godz. 19:00.

8) W tym tygodniu w pierwszy piątek i pierwszą sobotę odwiedzimy w domach naszych chorych.

9) W sobotę zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z modlitwą do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

10) Spowiedź Święta dla dzieci pierwszokomunijnych, rodziców i chrzestnych w sobotę od 9:00-10:00.

11) W najbliższą sobotę o godz. 12:00 w katedrze świdnickiej z rąk bpa Adama Bałabucha przyjmą promocję na lektorów i ceremoniarzy nowi kandydaci do tych funkcji. Wśród nich będą także ministranci i lektorzy z naszej wspólnoty parafialnej.

12) W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas drugich. Zbiórka przed kościołem o godz. 11:00.

13) Przypominamy, że nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do katedry świdnickiej na Uroczystość koronacji wizerunku Matki Bożej Świdnickiej, dnia 13 maja br. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

14) Do nabycia przed kościołem i w zakrystii prasa katolicka: Wniebowzięta, Gość Niedzielny i Niedziela.

W tym tygodniu obchodzimy jeszcze:
w poniedziałek dowolne wspomnienie św. Józefa Robotnika;
• we wtorek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
• w czwartek św. Floriana, męczennika;
• w sobotę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

15) W minionym tygodniu do Pana odeszli nasi parafianie: Zygmunt Pełka i Aleksy Sokołowski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu...