16 lutego 2020

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.

3. W okresie ferii zimowych nie ma spotkań z grupami parafialnymi.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. We wtorek nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II o godz. 16.30.

6. W środę naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę świętą poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która poprzez nasz udział w Nowennie może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski.

7. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

8. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem św. Piotra, pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

9. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

10. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz.16.00 do godz. 17.00, w sobotę w tej godzinie czynna będzie również biblioteka parafialna do której serdecznie zapraszamy.

11. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i nasz tygodnik „Wniebowzięta”.

12. Nasza parafia pragnie zorganizować w terminie od 29 czerwca do 9 lipca br., kolonię dla dzieci i młodzieży nad morzem w Darłówku. Więcej informacji w tygodniku „Wniebowzięta” i u ks. Mateusza Juniora.

13. Wraz z parafią w Szalejowie Górnym pragniemy zorganizować w maju pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i kontakt z ks. Mateuszem Seniorem.

14. Bardzo prosimy, aby na półce pod chórem nie kłaść na własną rękę żadnych gazet, ulotek i materiałów informacyjnych. Dotyczy to także przekazów pocztowych.