OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11 czerwca 2017 rok

 

1) Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2) W czerwcu codziennie o godz. 16:30 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

3) Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedziele od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

4) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy Służbę Liturgiczną na zbiórkę.

5) We wtorek zapraszamy wszystkich na nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II o godz. 16:15. Także we wtorek tradycyjnie zapraszamy naszych parafian, gości i kuracjuszy na Mszę Świętą o godz. 17:00 i procesję fatimską. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie modlitewne z grupą Miłosierdzia Bożego.

6) W środę o 16:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

7) W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

8) W Boże Ciało po Eucharystii o godz. 10:00 wyruszy procesja ul. Kamienną, Kryniczną i Kamienną do 4 ołtarzy. Mszę Świętą prymicyjną odprawi ks. Krzysztof Frącek, który w naszej parafii odbywał diakońską praktykę duszpasterską. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy grupy parafialne. Pozostałe Msze Święte o godz. 7:00, 8:30, 12:00 – recytowana oraz o godz. 17:00, podczas której zostaną pobłogosławione pojazdy. Próba sypania kwiatów dla dzieci przedszkolnych i komunijnych odbędzie się we wtorek o godz. 16:00. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

9) W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. 16.30 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

10) W piątek o 19:00 zapraszamy młodzież na spotkanie z Grupą Duszpasterstwa Młodzieży.

11) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik Wniebowzięta można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

12) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.

13) W modlitwach pamiętajmy także o naszym proboszczu księdzu prałacie Antonim Kopaczu, który świętuje dziś swoje imieniny oraz 25-lecie pobytu w naszej wspólnocie parafialnej. Módlmy się, aby Pan Bóg obdarzył go potrzebnymi łaskami, zwłaszcza łaskę zdrowia. Niech posługa, którą pełni w naszej parafii będzie uświęceniem dla naszego proboszcza i każdego z nas.

14) Polećmy miłosierdziu Pana naszych bliskich zmarłych. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: Genowefa Machała, Grażyna Zięba, Augustyna Derewianko. Wieczny odpoczynek...

f