OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 czerwca 2017 rok

 

1) Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem/byłam, ile razy pobożnie odmówiłem/am Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem/am na cichą adorację.

2) Serdecznie zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedziele od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

3) W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy Służbę Liturgiczną na zbiórkę.

4) We wtorek o 16:15 zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie modlitewne z grupą Miłosierdzia Bożego.

5) W środę o 16:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym. Po wieczornej Eucharystii odbędzie się spotkanie Towarzystwa Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

6) W czwartek po Eucharystii wieczornej zapraszamy na spotkania z Grupą Taize.

7) W piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 17:00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

8) W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

9) W piątek o 19:00 zapraszamy młodzież na spotkanie z Grupą Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

10) W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do Wszystkich Świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie.

11) Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

12) Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Podczas czerwcowego nabożeństwa odbywać się będzie procesja teoforyczna z Najświętszym Sakramentem. W czwartek będzie zakończenie Oktawy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Podczas Mszy Świętej nastąpi poświęcenie wianków. Ta Eucharystia będzie również na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców
i wychowawców.

13) Dar dla Aleppo – to tytuł ekumenicznej akcji charytatywnej, która odbywa się na terenie archidiecezji wrocławskiej. Katolicy, ewangelicy i prawosławni w ten sposób chcą pomóc ofiarom wojny w Syrii. Polega ona na zbieraniu funduszy na wsparcie dla szpitala św. Ludwika w syryjskim mieście Aleppo. Do wszystkich parafii naszej diecezji trafiły specjalne puszki, do których można składać ofiary.  W diecezji świdnickiej zbiórka na ten cel odbędzie się 25 czerwca (w następną niedzielę, do specjalnej puszki).

14) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik Wniebowzięta można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

15) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
20 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży;
21 VI – NMP Przyczyny Naszej Radości z Góry Iglicznej.

16) Polećmy miłosierdziu Pana naszych bliskich zmarłych. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: Maria Skibińska – Wołkowska, Władysława Kucharska i Marek Bednarz. Wieczne odpoczywanie...

f