OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25 czerwca 2017 rok

 

1) Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

2) Serdecznie zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedziele od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

3) We wtorek, 27 czerwca, czcimy Najświętszą Maryję Pannę Nieustającej Pomocy. W naszym Sanktuarium, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

4) W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16:30.

5) W czwartkową uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane według następującego porządku: 7:00 i 17:00.

6) W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

7) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik Wniebowzięta można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

8) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła.

f