OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 lipca 2017 rok

 

1) Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Uczestniczenie w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni.

2) Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

3) Serdecznie zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedziele od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

4) We wtorek o 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II.

5) W środę o 16:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

6) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu. W czwartek o 16:30 zapraszamy na nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, także z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek o godz. 16:00 zmiana tajemnic różańcowych, o 16:15 koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek i piątek od godz. 16:00 do godz. 17:00.

7) Odwiedziny chorych w okresie wakacyjnym są zawieszone aż do września.

7) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik Wniebowzięta można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

8) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

3 VII – święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa;
6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce;
8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.

9) Wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzymy, aby wakacje urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

f