OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
9 lipca 2017 rok

 

1) Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus.

2) Przypominam, że wakacyjny porządek Mszy Świętych w naszym parafialnym kościele jest następujący: w dni powszednie o 7:00 i 17:00, w niedziele o 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00.

3) Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedziele od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

4) We wtorek o 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II.

5) W środę o 16:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w piątek o godz. 16:30 koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.

6) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik Wniebowzięta można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

7) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.

8) Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. To wspomnienie przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa.

9) Od 1 lipca br. w naszym dekanacie dokonano zmian administracyjnych, polegających na przyłączeniu parafii Świętego Jerzego w Szalejowie Górnym do dekanatu Polanica–Zdrój.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
11 VII – święto św. Benedykta (480-547), opat, patron Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury;
12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich;
13 VII – św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń św. Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier i w Polsce, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego;
15 VII – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

10) Wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzymy, aby wakacje urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

11) Wszystkich zmarłych z naszych rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszła Maria Mazur. Polećmy ich naszej modlitwie: Wieczny odpoczynek...

f