OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 października 2017 rok

 

1) Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie, niosąc Ewangelię ludom i narodom, które nie znają Chrystusa. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj po każdej Mszy św. składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2) Zapraszamy do modlitwy różańcowej w naszym kościele codziennie o godz. 16:30.

3) Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedzielę od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

4) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną. Zapraszamy także chłopców, którzy pragną dołączyć do grona ministrantów i rozpocząć czas kandydatury.

5) We wtorek o godz. 16:00 nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie grupy Miłosierdzia.

6) W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16:15 z nabożeństwem różańcowym. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy chętnych do uczestnictwa w grupie biblijnej oraz tych, którym zależy na pogłębieniu swojej wiedzy biblijnej.

7) W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Grupy Taize.

8) Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 16:15, a o godz. 19:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

9) W przyszłą sobotę o godz. 16:15 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej. Modlić się będziemy wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

10) W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

11) W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

12) W przyszłą niedzielę ofiary złożymy na nasze Świdnickie Seminarium Duchowne z racji Tygodnia Miłosierdzia.

13) Kartki wypominkowe wyłożone są na półce w przedsionku kościoła. Prosimy wypełniać je czytelnie, podając dokładny adres. W intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach od 2 listopada odprawiane będą msze św. Za składane ofiary przy tej okazji, składamy serdecznie „Bóg zapłać”. Karty wypominkowe składamy do specjalnej skarbony na filarze pod chórem lub w zakrystii.

14) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

15) Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

16) Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Andrzeja.

17) Przewielebny Księże Proboszczu serdecznie zapraszam wraz z parafianami na uroczyste „wprowadzenie” figury Matki Bożej Fatimskiej do Jej Sanktuarium w dniu 29 października 2017 roku o godz. 17:00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. bp Ignacy Dec, Ordynariusz naszej Diecezji.
Przywitajmy Maryję godnie i z miłością, a nasza obecność niech będzie wyrazem naszej wdzięczności za dar Jej peregrynacji po parafiach naszej diecezji. Z chrześcijańskim pozdrowieniem i wyrazami wdzięczności
o. Zdzisław Świniarski SSCC, kustosz

18) Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Pana. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Zdzisław Pachulski, Dioniza Szydłowska i Halina Ślepecka. Wieczne odpoczywanie...

f