OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29 października 2017 rok

 

1) Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.

2) W dzisiejszą niedzielę składamy ofiary na nasze Świdnickie Seminarium Duchowne z racji minionego Tygodnia Miłosierdzia.

3) Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele dzisiaj, w poniedziałek i wtorek o godz. 16:30.

4) Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedzielę od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

5) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną.

6) We wtorek o godz. 16:00 nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie grupy Miłosierdzia.

7) W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 7:00, 8:30, 10:00, 17:00 (nie ma Eucharystii o godz. 11.30). O godz. 13:30 sprzed kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz. Podczas niej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin. O godzinie 14:00 na cmentarzu rozpoczniemy Eucharystię za zmarłych, po której odbędzie się procesja z pięcioma stacjami po cmentarzu, będziemy również błogosławić groby. W przypadku deszczu i mrozu nie będzie sprawowana Eucharystia na cmentarzu, ani nie wyruszy procesja na cmentarz. Przed Mszą Świętą wieczorną, o godz. 16:30, odbędzie się nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8) W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

9) W czwartek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godz. 7:00, 10:00 i 17:00.. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

10) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo wraz z polanickim Towarzystwem Przyjaciół naszego świdnickiego seminarium. Pomodlimy się za zmarłych kapłanów, proboszczów i wikariuszy naszej wspólnoty parafialnej a zwłaszcza tych, którzy towarzyszyli nam na drogach wiary, przygotowywali i udzielali sakramentów oraz o nowe powołania do służby Bożej. W piątek o godz. 16:00 zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 7:00 Eucharystia w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, natomiast o godz. 16:30 odbędzie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

11) Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy czwartek i piątek miesiąca w godz. od 16:00 do 17:00, zwłaszcza że z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem, wolnym od grzechów i wszelkich przywiązań.

12) W piątek o godz. 19:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

13) Przypominamy, że w pierwszy piątek (ks. Andrzej) i pierwszą sobotę (ks. Damian) miesiąca z sakramentami świętymi udajemy się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9:00.

14) Kartki wypominkowe wyłożone są na półce w przedsionku kościoła. Prosimy wypełniać je czytelnie, podając dokładny adres. W intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach od 2 listopada odprawiane będą msze św. Za składane ofiary przy tej okazji, składamy serdecznie „Bóg zapłać”. Karty wypominkowe składamy do specjalnej skarbony na filarze pod chórem lub w zakrystii.

15) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

16) Do nabycia w zakrystii kalendarz naszej parafii na rok 2018. Dochód przeznaczony jest dla Służby Liturgicznej.

17) Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

18) Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Andrzeja.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła.

19) W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła Zofia Wirtek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

f