OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 listopada 2017 rok

 

1) Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.

2) Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie podczas Mszy  św. wieczornych o godz. 17.00 modlimy się też za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.

3) Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedzielę od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

4) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną.

5) We wtorek o godz. 16:30 nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie grupy Miłosierdzia.

6) W środę o godz. 16:30, odbędzie się nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy chętnych do uczestnictwa w grupie biblijnej oraz tych, którym zależy na pogłębieniu swojej wiedzy biblijnej.

7) W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

8) W czwartek po wieczornej Eucharystii odbędą się spotkania: z Towarzystwem Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej oraz z grupą Taize.

9) W piątek o 16:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zaś o godz. 19:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

10) W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. W naszym kościele tego dnia specjalną Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie będziemy sprawowali o godz. 10.00

11) Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu możemy złożyć po każdej Mszy Świętej ofiary do puszek na Pomoc Kościołom Prześladowanym.

12) Również w niedzielę 12 listopada odbędzie się występ polanickiego chóru Bel Canto po Mszy Świętej o godz. 11:30, który wykona repertuar pieśni patriotycznych. Bardzo serdecznie zapraszamy.

13) Kartki wypominkowe wyłożone są na półce w przedsionku kościoła. Prosimy wypełniać je czytelnie, podając dokładny adres. W intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach od 2 listopada odprawiane są Msze św. Za składane ofiary przy tej okazji, składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Karty wypominkowe składamy w zakrystii.

14) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

15) Do nabycia w zakrystii kalendarz naszej parafii na rok 2018, świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na olej do ogrzewania naszej świątyni.

16) Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża;
• 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim.

17) W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła Zofia Wirtek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

f