OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 listopada 2017 rok

 

1) Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Po Mszy Świętej można złożyć swoje ofiary do puszek, przed kościołem.

2) Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki, są odprawiane codziennie o godz. 17:00 w czasie Eucharystii. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można składać jeszcze w zakrystii.

3) Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

4) Dzisiaj odbędzie się występ polanickiego chóru Bel Canto po Mszy Świętej o godz. 11:30, który wykona repertuar pieśni patriotycznych. Bardzo serdecznie zapraszamy.

5) Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedzielę od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

6) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną.

7) We wtorek o godz. 16:30 nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie grupy Miłosierdzia.

8) W środę o godz. 16:30, odbędzie się nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy chętnych do uczestnictwa w grupie biblijnej oraz tych, którym zależy na pogłębieniu swojej wiedzy biblijnej.

9) W czwartek po wieczornej Eucharystii spotkanie z grupą Taize.

10) W piątek o 16:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zaś o godz. 19:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

11) W sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę i Eucharystię wraz z Rodziną Radia Maryja. O godz. 8:30 Godzinki oraz litania do Świętego Jana Pawła II, po Eucharystii modlitwa różańcowa, a następnie spotkanie na plebani.

12) W przyszłą niedzielę, 19 listopada, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

13) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

14) Do nabycia w zakrystii kalendarz naszej parafii na rok 2018, świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki wigilijne z których dochód przeznaczony jest na olej do ogrzewania naszej świątyni.

15) Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;
• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka;
• 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

16) Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Aleksander Król i Wanda Rykiel. Wieczne odpoczywanie...

f