OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 listopada 2017 rok

 

1) Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem.

2) Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

3) Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedzielę od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

4) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną.

5) We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II o godz. 16:30, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie grupy Miłosierdzia.

6) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy chętnych do uczestnictwa w grupie biblijnej oraz tych, którym zależy na pogłębieniu swojej wiedzy biblijnej.

7) W czwartek po wieczornej Eucharystii spotkanie z grupą Taize.

8) Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o 16:30, zaś o godz. 19:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

9) Nabożeństwo do Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci w sobotę, 25 listopada, o godz. 16:30.

10) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

11) Do nabycia w zakrystii kalendarz naszej parafii na rok 2018, świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki wigilijne z których dochód przeznaczony jest na olej do ogrzewania naszej świątyni.

12) Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

13) W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. Zadaniem członków stowarzyszenia jest oddziaływanie na bliskie im środowiska, zwłaszcza związane z miejscem pracy, dokąd nie zawsze mogą dotrzeć kapłani. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;
• 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych;
• 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

f