OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 listopada 2017 rok

 

1) Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Warto w dzisiejszą niedzielę spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi.

2) Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych odmawiamy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.

3) Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

4) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

5) W poniedziałek zapraszamy na zbiórkę Służbę Liturgiczną.

6) We wtorek o godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie grupy Miłosierdzia.

7) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy chętnych do uczestnictwa w grupie biblijnej oraz tych, którym zależy na pogłębieniu swojej wiedzy biblijnej.

8) W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu W tym dniu wypadają Imieniny ks. Andrzeja. Jego i wszystkich Solenizantów polecamy modlitwom wiernych.

9) W czwartek po wieczornej Eucharystii spotkanie z grupą Taize.

10) W piątek o godz. 19:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

11) W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadać będziemy w czwartek i piątek od godz. 16:00-17:00. W piątek o godz. 16:00 zmiana tajemnic różańcowych, o 16:15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo pierszopiątkowe. Odwiedziny chorych: w piątek ks. Andrzej, w sobotę – ks. Damian.  W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

12) Koło Radia Maryja i Telewizji TRWAM zaprasza na pielgrzymkę w sobotę 9 grudnia do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy Klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy – Zdroju (na Sokołówce). Znajduje się tam figura Matki Bożej Fatimskiej, która przez trzy lata peregrynowała po diecezji świdnickiej. Wyjazd o godzinie 8:30 z parkingu koło Biedronki oraz z przystanku PKS koło Rozlewni P-300. Zapisy w zakrystii.

13) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

14) Do nabycia w zakrystii kalendarz naszej parafii na rok 2018, świece Caritas, opłatki wigilijne z których dochód przeznaczony jest na olej do ogrzewania naszej świątyni oraz sianko na stół wigilijny.

15) Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

16) Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

17) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Helena Szweda-Mędrecka, Mirosław Kupiec, Stefania Michałek i Liwia Woszczyna. Wieczne odpoczywanie...

f