OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 grudnia 2017 rok

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 17:00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Zapraszamy wszystkie dzieci na Roraty z lampionami. W niedzielę Rorat nie ma.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

5. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Polecamy też modlitewnej pamięci wszystkich górników i hutników.

6. W poniedziałek zapraszamy na zbiórkę Służbę Liturgiczną.

7. Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 16:30, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie grupy Miłosierdzia.

8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30.

9. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wraz z Towarzystwem Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej na nabożeństwo powołaniowe o godz. 16:30, po wieczornej Eucharystii spotkanie z grupą Taize.

11. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 7:00, 10:00 i 17:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

12. W piątek o godz. 19:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

13. Koło Radia Maryja i Telewizji TRWAM zaprasza na pielgrzymkę w sobotę 9 grudnia do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy Klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy – Zdroju (na Sokołówce). Znajduje się tam figura Matki Bożej Fatimskiej, która przez trzy lata peregrynowała po diecezji świdnickiej. Wyjazd o godzinie 8:30 z parkingu koło Biedronki oraz z przystanku PKS koło Rozlewni. Zapisy w zakrystii.

14. Spotkanie osób udających się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbędzie się 15 grudnia br (w piątek) o godz. 18:00 w naszym kościele.

15. Wszystkich przyjaciół Seminarium Duchownego w Świdnicy zapraszamy na drugie spotkanie w ramach programu „Drogami Wiary i Rozumu”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 11 grudnia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Wykład pt. „Skąd wiemy, że to, co Pismo Święte mówi o Bogu jest prawdą?” wygłosi ks. dr Piotr Kot – biblista. Po wykładzie odbędzie się dyskusja. Spotkanie jest dla wszystkich, którzy chcą pogłębić i zrozumieć prawdy naszej wiary (wstęp wolny).

16. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

17. Do nabycia w zakrystii kalendarz naszej parafii na rok 2018, świece Caritas, opłatki wigilijne z których dochód przeznaczony jest na olej do ogrzewania naszej świątyni oraz sianko na stół wigilijny.

18. Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

19. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

20. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.

21. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin.  tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Andrzej Gnoiński, Edward Miga i Bronisława Szczepańska. Wieczne odpoczywanie...

f