1. Dzisiejsza Ewangelia mówi nam o Chrystusie, który przychodzi do człowieka ze swoją mocą. Do człowieka, który prosi o interwencję Boga i ludzi. Ewangeliczny paralityk miał szczęście w swoim nieszczęściu, iż znaleźli się ludzie, którzy zadali sobie wiele trudu, by go zanieść do Chrystusa.
 2. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godzinie 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki postne, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
 4. W piątek odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, a po nim Msza Święta. Po Mszy św. odprawiona odbędzie się Droga Krzyżowa dla dorosłych Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszamy.
 5. Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. Msze Święte o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. O godzinie 16.00 Gorzkie Żale – i tak będzie przez cały Wielki Post. Kazania pasyjne głosić będzie w tym roku ksiądz Marcin Zawada. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Nasze dorocznych rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych w tym roku nie będzie, z racji tego, że w późniejszym terminie odbędzie się renowacji Misji św. Natomiast w Wielkim Poście odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej.
 7. Na zbiórkę zapraszamy w poniedziałek o godz. 17.30 wszystkich ministrantów.
 8. We wtorek po Mszy św. tutaj w kościele zapraszamy na modlitwę wraz z Grupą Miłosierdzia Bożego.
 9. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaś w piątek o 16.45 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Również w środę o 18. 00 – spotkanie z kandydatami do bierzmowania, tymi którzy nie uczestniczyli w niedzielnym spotkaniu.
 10. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.
 11. W piątek modlitwa z grupą Taizé po wieczornej Mszy św. w salce na plebani.
 12. W sobotę – próba scholii o godzinie 10.00 na plebanii, zaś o 14.00 spotkanie z Młodzieżową Grupą Charytatywną.
 13. Również w sobotę o 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z narzeczonymi, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa w  najbliższym czasie.
 14. Gazety: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem. We „Wniebowziętej” kącik kulinarny.
 15. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
f