OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10 grudnia 2017 rok

 

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Dzisiejsze ofiary zbierane po Mszy Świętej do puszek przeznaczone są na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratnia rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 17:00. Bardzo mało dzieci bierze udział w Roratach. Jeszcze raz zachęcamy i prosimy rodziców, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

5. W poniedziałek zapraszamy na zbiórkę Służbę Liturgiczną.

6. Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 16:30, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie grupy Miłosierdzia.

7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy chętnych do uczestnictwa w grupie biblijnej oraz tych, którym zależy na pogłębieniu swojej wiedzy biblijnej

8. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

9. W czwartek po wieczornej Eucharystii spotkanie z grupą Taize.

10. W piątek o godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zaś o godz. 19.00 ma swoje spotkanie młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

11. Spotkanie osób udających się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbędzie się 15 grudnia br. (w piątek) o godz. 18:00 w naszym kościele.

12. W przyszłą sobotę (16 grudnia) odbędzie się spotkanie uczniów klas III gimnazjum, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00 w kościele.

13. Spotkanie opłatkowe Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej odbędzie się w sobotę (tj. 16 grudnia br.) o godz. 11:30 w salce na plebani.

14. W kościele wystawione jest „Adwentowe Drzewko Dobroci”. Każdy Aniołek zawieszony na tym drzewku oznacza jedno dziecko z potrzebującej rodziny. Możemy te dzieci wesprzeć, przede wszystkim odzieżą, można też dołączyć słodycze, czy przybory szkolne. Na Aniołku napisane są potrzeby dziecka. Prosimy na paczce podawać numer Aniołka, by ten dar serca mógł dotrzeć do odpowiedniego dziecka. Serdecznie dziękujemy za dar i dobroć serca.

15. Wszystkich przyjaciół Seminarium Duchownego w Świdnicy zapraszamy na drugie spotkanie w ramach programu „Drogami Wiary i Rozumu”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 11 grudnia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Wykład pt. „Skąd wiemy, że to, co Pismo Święte mówi o Bogu jest prawdą?” wygłosi ks. dr Piotr Kot – biblista. Po wykładzie odbędzie się dyskusja. Spotkanie jest dla wszystkich, którzy chcą pogłębić i zrozumieć prawdy naszej wiary (wstęp wolny).

16. Do nabycia w zakrystii kalendarz naszej parafii na rok 2018, świece Caritas, opłatki wigilijne z których dochód przeznaczony jest na olej do ogrzewania naszej świątyni oraz sianko na stół wigilijny.

17. Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

18. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych;
• 4 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

19. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

f