OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 grudnia 2017 rok

 

1) Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2) Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

3) W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do wtorku o godz. 17:00, natomiast od środy do soboty o godz. 19:00.

4) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

5) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie opłatkowe Służbę Liturgiczną wraz z rodzicami.

6) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 16:30.

7) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:30.

8) W piątek o godz. 18:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

9) Od środy do niedzieli włącznie trwać będą rekolekcje Adwentowe. Wygłosi je ks. Łukasz Czaniecki, były nasz wikariusz i student na uczelni papieskiej Biblicum w Rzymie. Msze św. z naukami będą o godz. 9:00 i 19:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 i 17:00. Spowiedź św. rekolekcyjna i adwentowa będzie w piątek od 8:00 – 9:30 i od 18:00 – 19:30.

10) Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 17:00.

11) Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

12) Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Narodzenia Pańskiego zapraszamy o godz. 24:00.

13) W kościele wystawione jest „Adwentowe Drzewko Dobroci”. Każdy Aniołek zawieszony na tym drzewku oznacza jedno dziecko z potrzebującej rodziny. Możemy te dzieci wesprzeć, przede wszystkim odzieżą, można też dołączyć słodycze, czy przybory szkolne. Na Aniołku napisane są potrzeby dziecka. Prosimy na paczce podawać numer Aniołka, by mógł dotrzeć do odpowiedniego dziecka. Serdecznie dziękujemy za dar i dobroć serca. Zostało jeszcze kilka aniołków, prosimy je pobrać. Paczki prosimy składać w kościele do środy włącznie.

14) Do nabycia w zakrystii kalendarz naszej parafii na rok 2018, świece Caritas, opłatki wigilijne z których dochód przeznaczony jest na olej do ogrzewania naszej świątyni oraz sianko na stół wigilijny.

15) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

16) Kancelaria parafialna czynna jest w środę od godz. 16:00 do 17:00.

17) Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.

18) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Grzegorz Siedlecki, Zdzisław Niewiadomski, Józef Wojtak i Józef Guman. Polećmy ich Miłosierdziu Pana: Wieczne odpoczywanie...

f