OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 grudnia 2017 rok

 

1) Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2) W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Msze św. dzisiaj odprawione będą o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17:00. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

3) Na Pasterkę zapraszamy o godz. 24:00.

4) Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Eucharystii o godz. 7:00. Pozostałe Msze Święte będą w porządku niedzielnym. We wtorek, w święto Świętego Szczepana Msze Święte będą również w porządku niedzielnym. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone będą na nasze Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej i na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

5) W dniach świątecznych odwiedzą nasze rodziny kolędnicy misyjni. Datki otrzymane przeznaczone będą na pomoc rodzinom poszkodowanym w Syrii.

6) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30.

7) W piątek o godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

8) Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę rozpoczniemy w parafii od 27 grudnia. Plan odwiedzin duszpasterskich podamy w święto Świętego Szczepana, II dzień Świąt Narodzenia Pańskiego.

9) Nabożeństwo do Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci w sobotę, 30 grudnia, o godz. 16:30.

10) Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz. 17:00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

11) Teatr Zdrojowy – Centrum Kultury i Promocji w Polanicy–Zdroju serdecznie zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Jana Karpiela–Bułecki i Przyjaciół w naszym kościele, 29 grudnia 2017 roku (piątek) o godz. 19:00. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich parafian. Gości i kuracjuszy. Bilety w cenie 20 zł dostępne w sekretariacie Teatru Zdrojowego (w godzinach od 9:00 do 15:00) lub w kościele w dniu koncertu od godziny 18:00.

12) Do nabycia w zakrystii kalendarz naszej parafii na rok 2018, opłatki wigilijne oraz sianko na stół wigilijny.

13) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

14) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański;
• 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie;
• 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

15) Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

16) Polećmy Panu naszych zmarłych. W tym tygodniu odeszła do Pana Siostra Teresa Dyakowska ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Polanicy–Zdroju. Wieczne odpoczywanie...

f