29 kwietnia 2018 rok

 

1) Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2) Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

3) Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

4) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

5) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na zbiórkę Służbę Liturgiczną.

6) Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w naszym kościele o godz. 16:30.

7) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 16:00, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie grupy Miłosierdzia.

8) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30 połączona z nabożeństwem majowym. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy chętnych do uczestnictwa w grupie biblijnej.

9) Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

10) W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy według porządku niedzielnego, o godz. 7:00, 8:30, 10:00 (Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny), 11:30 i 17:00. W tym dniu z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne wraz z Towarzystwem Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej o godz. 16:00.

11) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 15:45, nabożeństwo pierwszopiątkowe z koronką do Miłosierdzia Bożego o 16:00. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16:00 do godz. 17:00. O godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

12) Odwiedziny chorych w piątek – ks. Andrzej, w sobotę – ks. Damian od godz. 9:00.

13) W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas nabożeństwa o godz. 16:00. Po Eucharystii wieczornej zapraszamy na spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej naszej parafii.

14) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

15) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

16) Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.
• 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.

17) Polećmy Bogu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Genowefa Gajdzińska i Danuta Zaleśna. Wieczny odpoczynek..

f