6 maja 2018 rok

1) Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych.

2) Dzisiaj o godz. 18:30 zapraszamy na dodatkową majówkę przy kapliczce na Wzgórzu Marii.

3) Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

4) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

5) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na zbiórkę Służbę Liturgiczną.

6) Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 16:30.

7) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 16:00, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie grupy Miłosierdzia.

8) We wtorek przypada uroczystość patrona Polski i naszej diecezji, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00 i 17:00.

9) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30 połączona z nabożeństwem majowym. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy chętnych do uczestnictwa w grupie biblijnej.

10) W czwartek zapraszamy na spotkanie grupę Taize.

11) W piątek o godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

12) W piątek o godz. 17:00 w Szczytnej ks. bp Adam Bałabuch udzieli młodzieży gimnazjalnej klas III sakramentu Bierzmowania. Spowiedź św. dla tej młodzieży, rodziców i świadków odbędzie się w czwartek od godz. 16:00 do 17:00.

13) Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

14) W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

15) W przyszłą niedzielę o godz. 11:30 w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej. Spowiedź św. dla dzieci, ich Rodziców i Chrzestnych odbędzie się w sobotę od godz. 9:00 do 10:00.

16) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

17) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

18) Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski i diecezji świdnickiej.

19) Polećmy zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł Marek Grabarz. Wieczne odpoczywanie...