13 maja 2018 rok

 

1) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2) W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3) Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas okresu wielkanocnego kończy się w uroczystość Zesłania Ducha Świętego za tydzień.

4) Dzisiaj po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła Kościoła.

5) Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 16:30. Dzisiaj o godz. 18:30 zapraszamy na majówkę na Wzgórze Marii. Wejście od ulicy Mariańskiej.

6) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

7) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na zbiórkę Służbę Liturgiczną.

8) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 16:00, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie grupy Miłosierdzia.

9) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30 połączona z nabożeństwem majowym. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy chętnych do uczestnictwa w grupie biblijnej.

10) W czwartek zapraszamy na spotkanie grupę Taize.

11) W piątek 18 maja serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, gości i kuracjuszy wraz z uczniami, gronem pedagogicznym i Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju na uroczystą Eucharystię w naszym Kościele o godz. 10:00 z okazji 60-lecia szkoły i 20-lecia nadania szkole imienia. Natomiast na godz. 13:30 również zapraszamy parafian, gości i kuracjuszy na uroczystość nadania Specjalistycznemu Centrum Medycznemu SA w Polanicy-Zdroju imienia Świętego Jana Pawła II. O godz. 13:30 spotykamy się pod pomnikiem Jana Pawła II, skąd w procesji wyruszymy do naszej kaplicy szpitalnej, gdzie będzie sprawowana uroczysta Msza Święta. Obie Eucharystie celebrowane będą przez JE ks. bp Ignacego Deca, Ordynariusza naszej świdnickiej diecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych.

12) W piątek o godz. 16:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zaś o godz. 19:00 ma swoje spotkanie młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

13) W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na godz. 17:00 na Mszę Świętą.

14) W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Duch Świętego tzw. Zielone Święta. Na godz. 11:30 zapraszamy dzieci, które miały I Komunię św. w ubiegłym roku. W tym dniu kazania wygłosi ks. dr Tadeusz Chlipała Rektor naszego Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych i ich Rodziców odbędzie się w czwartek od godz. 16:00 do 17:00.

15) Za tydzień w niedzielę obchodzić też będziemy 5 rocznicę powołania Towarzystwa Przyjaciół naszego Świdnickiego Seminarium Duchownego w naszej parafii.

16) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

17) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

18) Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik;
• 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

19) Polećmy zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: Urszula Homa i Maria Kmieć. Wieczne odpoczywanie...

f