20 maja 2018 rok

1) Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2) W nasze parafii serdecznie witamy Księdza Rektora naszego Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Ksiądz Rektor gości u nas z racji V rocznicy powstania Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium i na wszystkich Mszach Świętych umacnia nas Słowem Bożym.

3) Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii Świętej wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

4) Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze Święte będą o godz. 7:00 i 17:00.

5) Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 16:30. Dzisiaj o godz. 18:30 zapraszamy na dodatkową majówkę na Wzgórzu Marii przy kapliczce. Wejście od ulicy Mariańskiej.

6) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

7) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na zbiórkę Służbę Liturgiczną.

8) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 16:00, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie grupy Miłosierdzia.

9) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30 połączona z nabożeństwem majowym. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy chętnych do uczestnictwa w grupie biblijnej.

10) W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie grupę Taize.

11) W piątek o godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zaś o godz. 19:00 ma swoje spotkanie młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

12) W ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 16:00.

13) W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

14) Również w przyszłą sobotę 26 maja br., alumni VI roku naszego świdnickiego seminarium, otrzymają święcenia prezbiteratu w Katedrze Świdnickiej o godz. 10:00 z rąk JE ks. bp Ignacego Deca. Polecamy ich wspólnotowej i indywidualnej modlitwie.

15) W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

16) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

17) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

18) Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.