27 maja 2018 rok

 

1) Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

2) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

3) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na zbiórkę Służbę Liturgiczną.

4) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 16:00, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie grupy Miłosierdzia.

5) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30 połączona z nabożeństwem majowym.

6) W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 (recytowana) i 17:00. O godz. 10:00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Po procesji około godz. 12:15 będzie Msza Święta dla tych, którzy wcześniej nie uczestniczyli w Eucharystii. Procesja przejdzie ulicami: Kamienną Kryniczną i Kamienną. Prosimy o udekorowanie domów emblematami i obrazami religijnymi. Dzieci przedszkolne i komunijne będą miały próbę sypania kwiatów we wtorek o godz. 16:00. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Przez cały tydzień będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Procesja eucharystyczną podczas nabożeństwa majowego. Mszę Świętą o godz. 10:00 jako prymicyjną odprawi neoprezbiter ks. Mateusz Matusiak, który jako diakon w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską. On też na wszystkich Mszach Świętych wygłosi kazanie.

7) W Boże Ciało po wieczornej Eucharystii nastąpi poświęcenie pojazdów samochodowych. Serdecznie zapraszamy kierowców.

8) Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 16:30 , a od piątku, 1 czerwca, o tej samej godzinie rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj o godz. 18:30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe przy kapliczce na Wzgórzu Marii. Wejście od ulicy Mariańskiej.

9) W pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszy piątek o godz. 16:00 zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

10) W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 16:30 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

11) Również w piątek o godz. 19:00 ma swoje spotkanie młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

12) Spowiedź św. z racji I-go piątku w czwartek podczas Mszy Świętych i w piątek od godz. 16:00 do 17:00.

13) Odwiedziny chorych: w piątek – ks. Andrzej; w sobotę – ks. Damian, od godz. 9:00.

14) W pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas nabożeństwa o godz. 16:00.

15) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

16) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem [lub w zakrystii].

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych;
• 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

17) Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

f