1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga. W tym tygodniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości narodu polskiego. W głębi naszego serca chciejmy usłyszeć wezwanie Zbawiciela: „Nawracajcie się”.
  2. Dzisiaj o godzinie 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale, połączone z kazaniem pasyjnym, zaś w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 16.00 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej dla dorosłych.
  3. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. Zmiana tajemnic różańcowych w piątek o godz. 15.45, o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i o 16.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Okazja do Spowiedzi św. w czwartek i piątek od 16.00 – 17.00. Odwiedziny chorych w sobotę do południa
  5. Na zbiórkę zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.30 ministrantów uczestniczących w kursie lektorskim.
  6. We wtorek zapraszamy na modlitwę wraz z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
  7. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.
  9. W piątek modlitwa z grupą Taizé po wieczornej Mszy św. i drodze krzyżowej w salce na plebani.
  10. W sobotę – próba scholi o godzinie 10.00 na plebanii.
  11. W przyszłą niedzielę spotkanie z kandydatami do bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.30.
  12. Również w sobotę o 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z narzeczonymi, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa w najbliższym czasie.
  13. Gazety: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem. We „Wniebowziętej” kącik kulinarny.
  14. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.