2 września 2018 rok

 

1) Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2) Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 7:30 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Poświęcenie tornistrów dla klas pierwszych nastąpi podczas tej Eucharystii.

3) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

4) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną.

5) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30.

6) W pierwszy czwartek miesiąca podczas nabożeństwa o godzinie 16:30 i Mszy Świętej, będziemy modlić się wraz z Towarzystwem Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie grupę Towarzystwa naszego świdnickiego Seminarium, a na godzinę 19:00 grupę Taize. Spotkania odbędą się w salce na plebani.

7) Teatr Zdrojowy. Centrum Kultury i Promocji zaprasza na 27. Międzynarodowy Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w czwartek – 6 września br. o godz. 19:30. Odbędzie się 175. Koncert Muzyki Kameralnej na którym wystąpią: Giampaolo di Rosa – organy (Włochy) oraz Duet Gambowy „Fernabucco” w składzie: Julia i Krzysztof Karpeta (Polska). Wstęp wolny.

8) W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od 16:00 do 17:00.

9) W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 16:00 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych, po niej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i uczestniczyć będziemy w nabożeństwie pierwszo piątkowym. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie z Grupą Miłosierdzia w salce na plebanii, a na godzinę 19:00 zapraszamy Duszpasterstwo Młodzieży „Źródło”.

10) W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze Święte o godzinie 7:00, 10:00 i 17:00.

11) W sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę i Eucharystię wraz z Rodziną Radia Maryja. O godz. 9:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz litania do Świętego Jana Pawła II, po Eucharystii modlitwa różańcowa oraz spotkanie w salce na plebani.

12) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

13) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

14) Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Prudnika Opolskiego oraz Nysy w sobotę 29 września br. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą zaliczki.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony doktorem Kościoła.

15) Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

16) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana Krzysztof Piątek. Polećmy ich miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek...

f