9 września 2018 rok

 

1) Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2) Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania, który potrwa do soboty 15 września. W tym roku hasłem tygodnia wychowania jest „W poszukiwaniu drogi”. Zachęcamy do modlitwy wspólnotowej i indywidualnej za dzieci, młodzież, i wychowawców.

3) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

4) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 16:30. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do ks. Mateusza.

5) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30.

6) Zapraszamy naszych parafian, gości i kuracjuszy na nabożeństwo fatimskie po wieczornej Eucharystii w czwartek.

7) W czwartek również po nabożeństwie fatimskim zapraszamy na spotkanie nowopowstałą w parafii grupę ewangelizacyjną „Marana Tha” do salki katechetycznej na plebanii, a na godz. 19:00 grupę Taize.

8) W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

9) Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach 14-16 września. W ramach uroczystości w piątek 14 września, organizowana jest po raz kolejny Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Osób w Podeszłym Wieku, w sobotę 15 września, Diecezjalna Pielgrzymka Osób Konsekrowanych; uroczystości odpustowe zakończą się sumą odpustową w niedzielę o godz. 11:00. Szczegóły na plakatach.

10) W piątek o godz. 13:00 z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka do Starego Wielisławia. Zapisy w zakrystii.

11) Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 16:30. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie z Grupą Miłosierdzia, a o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie z Duszpasterstwem Młodzieży „Źródło”.

12) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

13) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

14) W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu.

15) Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Prudnika Opolskiego oraz Nysy w sobotę 29 września br. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą zaliczki.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego;
• 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

16) Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

17) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana Andrzej Wietrzyński. Polećmy ich miłosierdziu Pana. Wieczne odpoczywanie...

f