16 września 2018 rok

 

1) Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2) Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

3) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

4) Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami. Serdecznie zapraszamy wiernych, gości i kuracjuszy na uroczystości: na godzinę 10:00 pod pomnik Sybiraków przy ulicy Warszawskiej, o godzinie 11:00 na cmentarz komunalny przed pomnik wołyński, znajdujący się w nowej części cmentarza i na godzinę 17:00 do naszego kościoła na Mszę Świętą odprawianą w intencji Sybiraków.

5) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do ks. Mateusza.

6) We wtorek na Mszę Świętą o godz. 17:00 chcemy serdecznie zaprosić dzieci i młodzież, aby wspólnie modlić się w dniu ich patrona, Świętego Stanisława Kostki.

7) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30.

8) W czwartek na godzinę 19:00 prosimy na spotkanie grupę Taize.

9) Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godzinie 16:30. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Modlitewną Grupę Miłosierdzia Bożego.

10) W sobotę 22 września odbędzie się Festiwal Młodych „Light for Life” w Wambierzycach. Szczegóły na stronie internetowej i plakatach, a zapisy u księży wikariuszy. Z naszej parafii, spod kościoła, wyrusza piesza pielgrzymka o godz. 8:00. Powrót autokarem. Koszt udziału w Festiwalu wynosi 10 zł. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy, szczególnie młodzież. Dla kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej udział i obecność obowiązkowa!

11) W sobotę 22 września br. o godzinie 21:37 (w godzinę śmierci Świętego Jana Pawła II) na Jasnej Górze rozpoczyna się modlitwa za zmarłych – z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec – modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym czasie również będziemy się modlili w tej intencji w klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy-Zdroju na Sokołówce – początek 22 września 2018 rok (sobota) godzina 21:37 do 23września 2018 roku (niedziela) do godziny 21:37. Serdecznie zapraszają Ojcowie Sercanie Biali.

12) Za tydzień w niedziele będziemy gościć w naszej parafii księdza Łukasza Czanieckiego, byłego wikariusza naszej polanickiej wspólnoty, który będzie głosił Słowo Boże. Ksiądz Łukasz obecnie studiuje Pismo Święte we Włoszech.

13) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

14) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

15) Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Prudnika Opolskiego (miejsca internowania Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego) oraz Nysy (znajdującej się na trasie szklaku św. Jakuba z piękną Bazyliką Mniejszą i skarbcem) w sobotę 29 września br. Zapisy w zakrystii wraz z opłatą 60 zł. Ostateczne zgłoszenia do soboty 22 września br.

16) Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu z filią w Świdnicy, prowadzi rekrutację na studia podyplomowe z teologii. Celem tych studiów jest uzyskanie kwalifikacji do nauczania katechezy oraz pogłębienie swojej wiedzy religijnej. Więcej informacji na stronie internetowej, której adres podany jest na plakacie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży;
• 19 IX – bł. Gerhard Hirschfelder (1907-1942), prezbiter i męczennik byłego hrabstwa Kłodzkiego, obecnie diecezji świdnickiej;
• 20 IX – święci Andrzej Kim Taegŏn, Paweł Chŏng Hasang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867;
• 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

17) Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

18) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana Alina Mirek. Polećmy ich miłosierdziu Pana. Wieczne odpoczywanie...

f