23 września 2018 rok

 

1) Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2) W naszej parafii dzisiaj gościmy księdza Łukasza Czanieckiego, byłego wikariusza naszej polanickiej wspólnoty, który głosi Słowo Boże. Ksiądz Łukasz obecnie studiuje Pismo Święte we Włoszech.

3) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

4) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do ks. Mateusza.

5) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:30.

6) Od środy (26 września br.) rozpoczynamy nowennę przed liturgicznym wspomnieniem Świętej Siostry Faustyny. Nowenna codziennie 10 minut przed nabożeństwem lub wieczorną Eucharystią.

7) W czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie nowopowstałą w parafii grupę ewangelizacyjną „Marana Tha” do salki katechetycznej na plebanii, na godzinę 19:00 prosimy na spotkanie grupę Taize.

8) Teatr Zdrojowy. Centrum Kultury i Promocji zaprasza na 27. Międzynarodowy Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w czwartek – 27 września br. o godz. 19:30. Odbędzie się 176. Koncert Muzyki Kameralnej na którym wystąpi profesor Andrzej Chorosiński. Wstęp wolny.

9) W piątek 28 września o godzinie 15:00 zapraszamy na skrzyżowania ulic w naszym mieście na wspólną koronkę do Miłosierdzia Bożego – Iskra Miłosierdzia Bożego. Więcej informacji na plakatach, gazecie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.

10) Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godzinie 16:30. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Modlitewną Grupę Miłosierdzia Bożego, zaś o godzinie 19:00 ma swoje spotkanie młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

11) 28 września br. o godzinie 19:00 w kościele Matki Bożej Królowej Pokoju w Polanicy-Zdroju odbędzie się „Wieczór chwały” – w programie: Eucharystia i uwielbienie.

12) Na nabożeństwo z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 16:30.

13) W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

14) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

15) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

16) W sobotę z naszej parafii wyrusza autokarowa pielgrzymka do Prudnika Opolskiego (miejsca internowania Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego) oraz Nysy (znajdującej się na trasie szklaku św. Jakuba z piękną Bazyliką Mniejszą i skarbcem). Zbiórka na dworcu PKS w Polanicy-Zdroju o godzinie 8:45. Powrót około godziny 19:00.

17) W przyszłą niedzielę po Eucharystii o godzinie 11:30 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 26 IX – Święci Męczennicy: Kosma i Damian – żyli w Cyrze w Syrii. Ich grób zasłynął cudami, a kult się rozszerzył na cały Kościół, patroni: Florencji, aptekarzy, farmaceutów, lekarzy, chirurgów, akuszerek, dentystów, fryzjerów, fizyków, mędrców; są też opiekunami fakultetów medycznych, przemysłu chemicznego, ludzi niewidomych i osób chorych na nowotwory; chronią przed epidemiami, przed przepukliną.;
• 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy;
• 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik;
• 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.

18) Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

f