30 września 2018 rok

 

1) Pan Jezus uspakaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2) Dzisiaj po Eucharystii o godzinie 11:30 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

3) Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godzinie 16:30.

4) Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

5) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

6) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do ks. Mateusza.

7) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:15.

8) Do czwartku (4 października br.), trwamy w nowennie przed liturgicznym wspomnieniem Świętej Siostry Faustyny. Nowenna codziennie 10 minut przed nabożeństwem lub wieczorną Eucharystią.

9) W pierwszy czwartek miesiąca podczas nabożeństwa o godz. 16:00 i Mszy Świętej, będziemy modlić się wraz Towarzystwem Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W czwartek też przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godzinie17:00. Po wieczornej Eucharystii spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego naszej świdnickiej diecezji, a o godzinie 19:00 spotkanie z Grupą Taize.

10) W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata, zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od 16:00 do 17:00.

11) W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 15:45 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych, po niej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i uczestniczyć będziemy w nabożeństwie pierwszo piątkowym.

12) W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych przez ks. Damiana i ks. Mateusza do południa, a także uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godzinie 16:15 oraz wieczornej Eucharystii.

13) W sobotę 6 X br. po raz kolejny udamy się z pielgrzymką wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Zapraszamy wszystkich modlących się na różańcu do wspólnego pielgrzymowania w I sobotę października, by za przyczyną Królowej Różańca Świętego powierzać Panu Bogu nasze radości i troski. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Spotkanie organizacyjne w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

14) Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa w sobotę.

15) W przyszłą niedzielę zapraszamy na Eucharystię i spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców na godzinę 11:30.

16) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

17) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła;
• 2 X – święci Aniołowie Stróżowie;
• 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów;
• 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

18) Opiece Królowej Różańca Świętego polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

19) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana Anna Zdziebłowska. Polećmy ich miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek...

f