7 października 2018 rok

 

1) Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2) Dzisiaj po Eucharystii o godzinie 11:30, zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców.

3) Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godzinie 16:30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

4) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

5) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną.

6) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16.00.

7) W czwartek o godzinie 19:00. spotkanie z grupą Taize.

8) W piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie z Modlitewną Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebani, a o godz. 19:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

9) W sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę i Eucharystię wraz z Rodziną Radia Maryja. O godzinie 8:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz litania do Świętego Jana Pawła II, Eucharystia o godzinie 9:00, a po niej modlitwa różańcowa. Po Świętej wieczornej zapraszamy wszystkich parafian, gości i kuracjuszy na nabożeństwo fatimskie z procesją światła.

10) W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

11) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

12) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

13) Nasza parafia poszukuje osoby, która umie grać na organach i chciałaby pełnić funkcję organisty w naszym kościele. Dotychczasowi organiści nie mogą posługiwać ze względu: na stan zdrowia – p. Mieczysław oraz rozpoczęcia studiów – p. Jacek. Zainteresowanych prosimy o kontakt z parafią.

14) Kartki wypominkowe wyłożone są na półce w przedsionku kościoła. Prosimy wypełniać je czytelnie, podając dokładny adres. W intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach od 2 listopada odprawiane będą Msze św. Za składane ofiary przy tej okazji, składamy serdecznie „Bóg zapłać”. Karty wypominkowe składamy do specjalnej skarbony na filarze pod chórem lub w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

15) Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

16) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana Czesław Dusza. Polećmy ich miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek...

f