14 października 2018 rok

 

1) Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2) Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary można złożyć do specjalnych puszek przed wejściem do kościoła.

3) Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami. Życzymy im błogosławieństwa Bożego w tak trudnej i odpowiedzialnej pracy.

4) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

5) Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godzinie 16:30.

6) W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

7) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną.

8) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:00.

9) W środę 17 X obchodzimy wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego (zm. ok. 107 roku), ucznia Świętego Polikarpa biskupa w Antiochii, pisarza, męczennika. W tym dniu polecamy pamięci modlitewnej naszego księdza biskupa Ignacego Deca, obchodzącego swoje imieniny.

10) W czwartek będziemy obchodzić święto Świętego Łukasza (I w.), ucznia Świętego Pawła, autora Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patrona lekarzy i malarzy. W tym dniu zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie z grupą Marana tha, do której serdecznie zapraszamy, a o godzinie 19:00 spotkanie z grupą Taize.

11) W piątek o godzinie 16:00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie grupę Miłosierdzia Bożego, zaś o godzinie 19:00 młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

12) Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.W przyszłą niedziele misyjną zbierana będzie taca na Papieskie Dzieła Misyjne.

13) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

14) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

15) Nasza parafia została zaproszona do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej z biurem podróży „Panorama” we Wrocławiu. Otrzymaliśmy 10 miejsc. Zapraszamy chętnych do udziału w pielgrzymce do Źródeł Chrześcijaństwa w dniach od 20 do 26 listopada br. Zapisy w zakrystii, a szczegółowe informacje u ks. Damiana.

16) Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki. Wyłożone są na półce w przedsionku kościoła. Można je składać do skrzynki na filarze chóru lub w zakrystii. Prosimy o wypełnianie ich czytelnym pismem i podanie adresu danej rodziny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich;
• 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska;
• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

17) Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

18) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: Czesława Brzezowska i Janina Zawistowska. Polećmy ich miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek...

f