21 października 2018 rok

 

1) Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2) Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

3) W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godzinie 16:30.

4) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

5) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:00.

6) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:00.

7) W czwartek o godzinie 19:00 spotkanie grupy Taize.

8) W piątek o godzinie 16:00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie grupę Miłosierdzia Bożego.

9) W ostatnią sobotę miesiąca na godzinę 16:15 zapraszamy na różaniec wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

10) Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła oraz przeżywać będziemy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – „Pakistan – przerwać milczenie”. W tym dniu możemy pomóc materialnie Kościołowi Prześladowanemu. Ofiary można będzie złożyć do specjalnych puszek przed kościołem po każdej Mszy Świętej.

11) Kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

12) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

13) Nasza parafia została zaproszona do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej z biurem podróży „Panorama” we Wrocławiu. Otrzymaliśmy 10 miejsc. Zapraszamy chętnych do udziału w pielgrzymce do Źródeł Chrześcijaństwa w dniach od 20 do 26 listopada br. Zapisy w zakrystii – zostało jeszcze kilka miejsc, a szczegółowe informacje u ks. Damiana.

14) Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki. Wyłożone są na półce w przedsionku kościoła. Można je składać do skrzynki na filarze chóru lub w zakrystii. Prosimy o wypełnianie ich czytelnym pismem i podanie adresu danej rodziny.

15) Dzisiaj 6 naszych ministrantów i lektorów wyjeżdża do Rzymu z ks. prob. Antonim i ks. Mateuszem wraz z diecezjalną pielgrzymką Służby Liturgicznej. Polecamy ich gorącej modlitwie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

16) Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

17) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana Anna Mączyńska. Polećmy ich miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek...

f