28 października 2018 rok

 

1) Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

2) Dzisiaj przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – „Pakistan – przerwać milczenie”. W tym dniu możemy pomóc materialnie Kościołowi Prześladowanemu. Ofiary można złożyć do specjalnych puszek przed kościołem po każdej Mszy Świętej.

3) Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 16:30.

4) Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedzielę od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

5) We wtorek o godz. 16:00 nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II, a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie Służby Liturgicznej.

6) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:00.

7) W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane według następującego porządku: 7:00, 8:30, 10:00, 17:00 (nie ma Eucharystii o godzinie 11:30). O godzinie 13:30 sprzed kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz. Podczas niej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin. O godzinie 14:00 na cmentarzu rozpoczniemy Eucharystię za zmarłych, po której odbędzie się procesja z pięcioma stacjami po cmentarzu, będziemy również błogosławić groby. W przypadku deszczu i mrozu nie będzie sprawowana Eucharystia na cmentarzu, ani nie wyruszy procesja na cmentarz.

8) Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

9) W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 7:00, 10:00 i 17:00.

10) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo wraz z polanickim Towarzystwem Przyjaciół naszego świdnickiego seminarium. Pomodlimy się za zmarłych kapłanów, proboszczów i wikariuszy naszej wspólnoty parafialnej a zwłaszcza tych, którzy towarzyszyli nam na drogach wiary, przygotowywali i udzielali sakramentów oraz o nowe powołania do Służby Bożej. W piątek o godzinie 16:00 zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. W sobotę o godzinie 7:00 Eucharystia w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, natomiast o godzinie 16:30 odbędzie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

11) Od 2 do 15 listopada w codziennie o godzinie 17:00 będziemy wspólnie sprawować Eucharystię i modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach.

12) Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w godzinach od 16:00 do 17:00, zwłaszcza że z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem, wolnym od grzechów i wszelkich przywiązań.

13) W pierwszą sobotę miesiąca z sakramentami świętymi ks. Damian i ks. Mateusz udadzą się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godziny 9:00.

14) Od 29 do 31 października br. (od poniedziałku do środy) będzie można zakupić stroiki na groby w cenie 30zł. Sprzedaż będzie prowadzona w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Kościelnej 2 w Polanicy-Zdroju. Pozyskane fundusze będą przeznaczone na działalność Fundacji Szansa.

15) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

16) Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik „Wniebowzięta” można nabyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.

17) Nasza parafia została zaproszona do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej z biurem podróży „Panorama” we Wrocławiu. Zapraszamy chętnych do udziału w pielgrzymce do Źródeł Chrześcijaństwa w dniach od 20 do 26 listopada br. Zapisy w zakrystii – zostało jeszcze kilka miejsc, a szczegółowe informacje u księdza Damiana.

18) Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

19) W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Maria Paszkiewicz i Stanisław Popowski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

f