2 grudnia 2018 rok

 

1) Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Narodzenia Pańskiego, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2) Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego sakramentu bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

3) Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Eucharystiach roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godzinie 17:00. Zapraszamy na nie dzieci i młodzież z tradycyjnymi lampionami.

4) W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które rozpoczną się 16 grudnia br. w III Niedzielę Adwentu wygłosi w naszej wspólnocie ksiądz Ryszard Słowiak, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ciepłowodach. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

5) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

6) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną.

7) We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele dzień modlitwy w intencji górników i hutników. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną Świętej Barbary.

8) Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30. O godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie grupę Taize.

9) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pierwszo piątkowa spowiedź święta w czwartek i piątek od godziny 16:00 do godziny 17:00.

10) W czwartek o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

11) W piątek o godzinie 16:00 zmiana tajemnic różańcowych, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo pierwszo piątkowe. Po wieczornej Eucharystii swoje spotkanie ma Modlitewna Grupa Miłosierdzia Bożego, a o godzinie 19:00 młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło” i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

12) W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godzinie: 7:00, 10:00 i 17:00.

13) W sobotę również zapraszamy na wspólną modlitwę wraz z Rodziną Radia Maryja. O godzinie 9:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz litania do Świętego Jana Pawła II, po Eucharystii modlitwa różańcowa, a następnie spotkanie opłatkowe w salce na plebanii.

14) Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

15) Również za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:30 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

16) Nasza parafia pragnie w przyszłym roku w początkowych dniach lipca zorganizować pielgrzymkę do Wilna. Serdecznie zapraszamy do udziału. Można się już zapisywać w zakrystii. Szczegółowe informacje u księdza Mateusza.

17) Wszystkich przyjaciół Seminarium Duchownego w Świdnicy zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach programu „Drogami Wiary i Rozumu". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia, o godzinie 17:00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Wykład pt: „Czy nauka może wyjaśnić cud eucharystyczny? Lekarz o obecności Jezusa w Eucharystii” wygłosi lekarz medycyny Barbara Engel, ordynator oddziału kardiologicznego w Legnicy. Spotkanie jest dla wszystkich, którzy chcą pogłębić i zrozumieć prawdy naszej wiary (wstęp wolny).

18) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

19) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia przed kościołem lub w zakrystii nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

20) W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz kalendarze parafialne na nowy rok. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są na zakup oleju do ogrzewania kościoła zaś za kalendarze na Służbę Liturgiczną. Do nabycia są także świece Caritas na stół wigilijny w cenie: 6 zł mała, a 12 zł dużą. Ofiary przeznaczone są na dzieci potrzebujące.

21) W kościele wystawione jest „Adwentowe Drzewko Dobroci”. Każdy Aniołek zawieszony na tym drzewku oznacza jedno dziecko z potrzebującej rodziny. Możemy te dzieci wesprzeć, przede wszystkim odzieżą, można też dołączyć słodycze czy przybory szkolne. Na Aniołku napisane są potrzeby dziecka. Prosimy na paczce podawać numer Aniołka, by ten dar serca mógł dotrzeć do odpowiedniego dziecka. Serdecznie dziękujemy za dar i dobroć serca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
• 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.

22) Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

23) Polećmy Bogu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Edwarda Adamczyka i Julię Suchecką. Wieczny odpoczynek...

f