9 grudnia 2018 rok

 

1) Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie Świętego Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2) Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godzinie 17:00, oprócz niedziel.

3) Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się w przyszłą niedzielę rekolekcje parafialne. Szczegółowy plan dostępny jest w naszym tygodniku parafialnym „Wniebowzięta” oraz na stronie internetowej parafii. Tegoroczne nauki wygłosi w naszej wspólnocie ksiądz Ryszard Słowiak, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ciepłowodach (Archidiecezja Wrocławska). Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

4) W dniu dzisiejszym po każdej Eucharystii możemy złożyć ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

5) Również dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11:30 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców.

6) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

7) W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie opłatkowe z Towarzystwem Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

8) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Służbę Liturgiczną.

9) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30. O godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe z grupą Taize.

10) W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00. Po wieczornej Eucharystii spotkanie opłatkowe z grupą Marana tha.

11) W piątek o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie opłatkowe z Modlitewną Grupą Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu nie ma spotkania z Duszpasterstwem Młodzieży „Źródło”.

12) W przyszłą niedzielę po Eucharystii o godzinie 11:30 zapraszamy na spotkanie dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

13) Nasza parafia pragnie w przyszłym roku w początkowych dniach lipca zorganizować pielgrzymkę do Wilna. Serdecznie zapraszamy do udziału. Można się już zapisywać w zakrystii. Szczegółowe informacje u księdza Mateusza.

14) Wszystkich przyjaciół Seminarium Duchownego w Świdnicy zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach programu „Drogami Wiary i Rozumu". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia, o godzinie 17:00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Wykład pt: „Czy nauka może wyjaśnić cud eucharystyczny? Lekarz o obecności Jezusa w Eucharystii” wygłosi lekarz medycyny Barbara Engel, ordynator oddziału kardiologicznego w Legnicy. Spotkanie jest dla wszystkich, którzy chcą pogłębić i zrozumieć prawdy naszej wiary (wstęp wolny).

15) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

16) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia przed kościołem lub w zakrystii nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

17) W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz kalendarze parafialne na nowy rok. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są na zakup oleju do ogrzewania kościoła zaś za kalendarze na Służbę Liturgiczną. Do nabycia są także świece Caritas na stół wigilijny w cenie 6 zł mała. Ofiary przeznaczone są na dzieci potrzebujące.

18) W kościele wystawione jest „Adwentowe Drzewko Dobroci”. Każdy Aniołek zawieszony na tym drzewku oznacza jedno dziecko z potrzebującej rodziny. Możemy te dzieci wesprzeć, przede wszystkim odzieżą, można też dołączyć słodycze czy przybory szkolne. Na Aniołku napisane są potrzeby dziecka. Prosimy na paczce podawać numer Aniołka, by ten dar serca mógł dotrzeć do odpowiedniego dziecka. Serdecznie dziękujemy za dar i dobroć serca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
• 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

19) Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

f