16 grudnia 2018 rok

 

1) Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2) W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

3) Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godzinie 17:00.

4) Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Na wszystkich Eucharystiach głoszone są nauki rekolekcyjne przez księdza Ryszarda Słowiaka. Rekolekcje zakończą się w środę. W poniedziałek, wtorek i w środę Msze Święte z nauką będą o godzinie 9:00 i 19:00. Nie będzie Eucharystii godzinie 7:00 i 17:00. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Wtorek będzie dniem sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadać będziemy rano od godziny 8:00 do 9:30 i po południu od godziny 18:00 do 19:30. Nie odkładajmy sakramentu spowiedzi świętej na ostatnie dni tygodnia, gdyż księża spowiadać będą w innych parafiach.

5) Również dzisiaj po Eucharystii o godzinie 11:30 zapraszamy na spotkanie dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców.

6) W tym tygodniu nie będzie spotkań z grupami parafialnymi.

7) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

8) Nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II we wtorek o godzinie 18:30.

9) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 18:30.

10) Siostry Józefitki i Dyrekcja Regionalnej Szkoły Turystycznej serdecznie zapraszają do Teatru Zdrojowego w środę na Jasełka w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego i Koła Wolontariatu Regionalnej Szkoły Turystycznej. Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju o godzinie 16:00.

11) W piątek o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

12) Przypominamy, że nasza parafia pragnie w przyszłym roku w początkowych dniach lipca zorganizować pielgrzymkę do Wilna. Serdecznie zapraszamy do udziału. Można się już zapisywać w zakrystii. Szczegółowe informacje u księdza Mateusza.

13) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

14) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

15) W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz kalendarze parafialne na nowy rok. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są na zakup oleju do ogrzewania kościoła zaś za kalendarze na Służbę Liturgiczną. Do nabycia są także świece Caritas na stół wigilijny, które przeznaczone są na dzieci potrzebujące, w cenie 6 zł mała.

16) W kościele wystawione jest „Adwentowe Drzewko Dobroci”. Każdy Aniołek zawieszony na tym drzewku oznacza jedno dziecko z potrzebującej rodziny. Możemy te dzieci wesprzeć, przede wszystkim odzieżą, można też dołączyć słodycze czy przybory szkolne. Na Aniołku napisane są potrzeby dziecka. Prosimy na paczce podawać numer Aniołka, by ten dar serca mógł dotrzeć do odpowiedniego dziecka. Serdecznie dziękujemy za dar i dobroć serca. Aniołki z prezentami przynosimy do środy 19 grudnia br.

17) Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

f