23 grudnia 2018 rok

1) Ostatnia niedziela Adwentu, kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełniła się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Narodzenie Pańskie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2) Msza Święta w Wigilię, czyli w poniedziałek będzie tylko rano o godzinie 7:00. Nie będzie Eucharystii o godzinie 17:00.

3) Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela i śpiewie kolęd.

4) Pasterka w naszej parafii zostanie odprawiona o godzinie 24:00. Radośnie i we wspólnocie uczcimy przychodzącego Zbawiciela.

5) Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godzinie: 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00. Nie będzie Eucharystii o godzinie 7:00.

6) W środę przypada Święto Świętego Szczepana. Msze Święte w porządku niedzielnym o: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00. O godzinie 16:30 zapraszamy na nowennę do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

7) W tym dniu, w naszej parafii kolędnicy misyjni będą głosić radosną nowinę, że Chrystus narodził się w Betlejem. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone dla dzieci z Rwandy i Burundi.

8) W tym tygodniu nie odbywają się spotkania z grupami parafialnymi.

9) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

10) W czwartek, w Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.

11) W piątek o godzinie 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

12) W ostatnią sobotę miesiąca na godzinę 16:30 zapraszamy na różaniec wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

13) Za tydzień w niedzielę po każdej Eucharystii prowadzona będzie zbiórka do puszek na diecezjalne instytucje związanych z Duszpasterstwem Rodzin.

14) Przypominamy, że nasza parafia w przyszłym roku w początkowych dniach lipca organizuje pielgrzymkę do Wilna. Serdecznie zapraszamy do udziału. Można się zapisywać w zakrystii, a szczegółowe informacje u księdza Mateusza.

15) Kancelaria parafialne czynna tylko w sobotę od 16:00 do 17.00, w tym dniu czynna jest także biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

16) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta” oraz świąteczne numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

17) W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz kalendarze parafialne na nowy rok. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są na zakup oleju do ogrzewania kościoła zaś za kalendarze na Służbę Liturgiczną. Do nabycia są także małe świece Caritasu na stół wigilijny w cenie 6 zł., z których ofiary przeznaczone są dla dzieci potrzebujących.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański;
• 27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Jezusie;
• 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić Jezusa.

18) Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

19) Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana Marta Kosińska. Polećmy ich miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek...