30 grudnia 2018 rok

 

1) Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i Świętemu Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2) Dzisiaj po każdej Eucharystii prowadzona jest zbiórka do puszek na diecezjalne instytucje związanych z Duszpasterstwem Rodzin. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3) Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

4) Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Eucharystię i uroczyste nabożeństwo o godzinie 17:00, podczas którego będziemy przepraszali, dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

5) We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godzinie 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00. Nie będzie Eucharystii o godzinie 7:00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

6) W Nowy Rok, we wtorek, nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II o godzinie 16:30.

7) Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:30.

8) W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo wraz z Towarzystwem Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej o godzinie 16:30 w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Do szczególnego udziału w nabożeństwie i Eucharystii zapraszamy Służbę Liturgiczną wraz z rodzicami.

9) W piątek o godzinie 16:00 zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo pierwszo piątkowe wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Sakrament pokuty i pojednania w czwartek i piątek od godziny 16:00 do godziny 17:00.

10) W sobotę odwiedziny chorych do południa przez księdza Damian i księdza Mateusza. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na nabożeństwo i sobotnią Mszę Świętą o godzinie 16:30.

11) W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Eucharystii. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na misje.

12) Z racji rozpoczynających się odwiedzin duszpasterskich nie ma spotkań z grupami parafialnymi.

13) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia podwójny świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”. Są również do nabycia kalendarze parafialne na przyszły rok.

14) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do godziny 17:00. W sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

15) Od środy 2 stycznia 2019 roku rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy o godzinie 16:00, w sobotę i niedzielę od godziny 15:00. Dzień wcześniej ministranci zapowiedzą odwiedziny duszpasterskie. W tym tygodniu odwiedzimy: ŚRODA (2 stycznia) – ulice: Słowackiego, Widok, Słoneczna, Wiejska i Okrzei; CZWARTEK (3 stycznia) – ulice: Sikorskiego, Polna, Nadrzeczna i Kamienna; PIĄTEK (4 stycznia) – ulica Zdrojowa [numery nieparzyste i parzyste]; SOBOTA (5 stycznia) – ulica Bystrzycka [numery nieparzyste]; NIEDZIELA (6 stycznia) – ulica Bystrzycka [numery parzyste].

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

16) Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

17) Polećmy Bogu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Genowefę Koper. Wieczny odpoczynek...

 

f